ücretsiz site tanıtımı

Ücretsiz Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Güncel Siteler

İnsanlık tarihiyle yaşıt; şimdilerde burun kıvırarak spam unsuru olarak etiketlediğimiz forum backlink, eski popülerliğini yitirse de marka bilinirliği yönünden halen tartışılan, farklı cephelere sahip bir SEO detayı.

Optimizasyon konusunda bir şeyler karalamaya hevesli gençlerin beylik başlıklarından birisi olan bu konuyu bir de biz didikleyelim dedik!

Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Forum backlink’i merak eden ve maksimum verim (!) almak isteyen arkadaşlara katma değer sağlayabilecek bir kaç kısa bilgi notu paylaşmak isterim.

Vaktiniz varsa; iyi verilere sahip aşağıdaki siteler için “alt başlıklara sahip” özgün içerikler yaratabilir, diğerlerinde ise kopyala / yapıştır ile benzer yazılarla ilerleyebilirsiniz. Maksimum 3 linkten bir tanesi direkt site URL’niz olabilir!

 • Bazı forumlarda “site tanıtım şablonu” olabiliyor.
 • Adult, warez, hack, kumar vb içeriklere çoğu site izin vermez.
 • Uğraşmak istemezseniz, cüzi miktarlara sizin için yapacak kişiler bulabilirsiniz.
Spam niteliği taşıyan bu ve benzer işlerin toplu ticaretini yapanlar, sattıkları paketlerin doğallığı ve faydası konusunda yoğun eleştirilere maruz kalırlar! Aşırı link kasılarak rakiplere anti SEO yapılması ve sıralamada düşmeleri dahi mümkündür. Piyasada, 10 ila 300 TL arasında satışı gerçekleştirilen backlink paketlerinin hiçbir faydasının olmadığı; sayısı 500 ve üzeri olan tüm çalışmalardan ücretsiz dahi olsalar uzak durulmasının gerektiği uzmanlarca ifade edilmektedir.

İlk etapta hangilerini seçelim diyenlere kolaylık sağlaması açısından; etkisi halen tartışılagelen Alexa değerlerini sizler için ekledik!

Verilerin zaman içinde değişebileceğini, linklerin yani sitelerin ölebileceğini yahut zamanla çöp sitelere dönüşebileceklerini akıldan çıkarmamak gerekiyor! Geliştirme konusunda desteğinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyoruz! Çalışmayanlar, çıkarılması veya eklenmesi gerekenleri belirtebilirsiniz.

 1. → Donanım Haber (Global: 1.472 / TR: 41)
 2. → Taptalk.com
 3. → WM Aracı (Global: 33.381 / TR: 490)
 4. → PC Net (Global: 53.364 / TR: 878)
 5. → Sonsuz Teknoloji (Global: 202.170 / TR: 3.606)
 6. → Web Master Takımı (Global: 382.898 / TR: 8.777)
 7. → WM Root (Global: 283.732 / TR: 5.009)
 8. → Web Master Sitesi (Global: 597.2003 / TR: 14.350)
 9. → İYİNET (Global: 164.579 / TR: 2.927)
 10. → Web Master BBS
 11. → Son Forum
 12. → Forum Türkiye
 13. → WinAtom
 14. → Bilgi Zone
 15. → Webmaster Araçları
 16. → Webmaster TC
 17. → WMFRM
 18. → Elit Site
 19. → Stratejik SEO
 20. → Server Tanıtım
 21. → Abdullah Canbay
 22. → WEB Sultan
 23. → Forum Üye
 24. → Webmaster Kulübü
 25. → WM Türko
 26. → ASP Türkiye
 27. → Webmaster Türkiye
 28. → Telefon Forum
 29. → Web Eksen
 30. → E-Webmasters
 31. → Kripto Forum
 32. → Neşeli NET
 33. → Webmaster Info
 34. → Hosting Al
 35. → Forum CHAT
 36. → İmrahor NET

300 ile 400 kelime arasında özgün içerik ve görsel işinizi görecektir. Bazıları +18 tanıtımlara izin veriyor olabilir yahut denetim mekanizmalarımız sitelerimizin bu gruplar içinde yer almasını istemeyebilir, listenin hepsine tek tek ekleyin diyemem!

Aktif sayfalara sahip siteleri “tarafsız olarak” sizler için sıraladım! Vaktiniz müsaitse, görselle beslediğiniz yazılardan link çıkışı da yapabilirsiniz. Link verdiğiniz anahtar kelimelerde “tek bir kelimeye” yoğunlaşmak orta vadede olumsuz etki yaratabilir.

site tanıtım

Dil biliyorsanız ve sitenizin hitap ettiği kitle farklıysa yukarıdakilere benzer binlerce yabancı kaynaktan söz edilebilir ki böylesine bir deniz derya için ömür yetmez. Eğer bu işlere yabancıysanız ve sistemlere nasıl kayıt olabileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa “KAYIT OL, REGISTER” gibi bağlantıları aramalısınız.

Birçok servis mail onayı talep ettiği için lütfen kolayca ulaşabileceğiniz doğru bir adres verin.

Sizler için site tanıtımı yapabileceğiniz güncel forum siteleri paylaştık! Daha fazlası var mı diyenler için tanıtıma müsait son 1 ayın aktif sayfalarını da paylaşalım o halde!

Tanıtım yazılarının faydalı olabileceğini düşünüyor lakin bunun için ayırabileceğiniz bir bütçeniz de yoksa; sizin için ücretsiz yayınlayan siteler bulunmakta!

Değerlendirmek isteyen arkadaşlar için bir kaç link paylaşmak isterim. Onay adımını geçerseniz; ki çoğu zaman onaylanır, farklı tanıtım imkanlarına kavuşabilirsiniz. Forum backlink’ten biraz daha masum duruyorlar!

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

22 Yorum

 1. Sanırım blogundan para kazanmayı ummayan sadece kalitelice yazayım arşiv olarak kalsın gibi düşünceleri olanların hiçbirşeye ihtiyacı yok. Nitekim benim blog amacım sadece bu. Ama teknik olarak sağlam bilgi kaynağı taşıyan bir çalışma olmuş. İlgililere gayet fayda sağlayabilir diye düşünüyorum. Muhabbetle,

 2. Vermiş olduğunuz siteleri tamamı gerçekten bir Türk web sitesi sahibi için önem arz eden adresler, aralarında unuttuğum, es geçtiklerim vardı onlara da tanıtım yazısı göndereceğim.

 3. Emek sarf edip bu listeyi derlediğiniz için teşekkürler. Güzel bir çalışma ve faydalı bir kaynak olmuş.

  Sağlıcakla kalınız.

  Deniz Humması
  Yenilikçi Kültür Platformu

 4. Bildiklerinizi, kendinize saklamak yerine paylaşmayı tercih ettiğiniz için adıma teşekkür ederim. Önerdiğiniz sitelerden site tanıtımı backlinki almaya çalışacağım. Güzel bir yazı olmuş, iyi bloglamalar. ?

 5. Konu güzel olmuş açıklayıcı ve akıcı bu güzel listeyi bende bir site söyleyerek uzatmak isterim eklesene.com adlı bir site bu liste zaman için de eminim ki uzayıp gitmeli diye düşünüyorum konuları güncellemedik mi ne anlamı olur.

 6. Güzel bir liste olmuş, forumlar artık eskide kalsa da tanıtım için kullanılmaya devam edilen mecralardan. Arada güncelleme yapmanız beklentisiyle teşekkürler diyorum 🙂

 7. Listede çok iyi siteler var fakat bazılarının üyelikleri davetiyeli 🙂 Ama yinede kaliteli bir liste paylaşmışsınız davetiyesiz olanlarda tanıtımımı yapacağım teşekkürler.

 8. Web site paylaşımlarınız için çok teşekkürler, en kısa zamanda çevrem ve kendim için konular açıp insanlara yararlı olabilecek içerikler ile ilgili bu platformlardan haber edeceğim.

 9. Detaylı bilgilendirme için teşekkürler. Ney çalmayı öğrenmek isteyenler için de bir tanıtım biz gönderelim madem 🙂

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*