sesli kitap nedir, sesli kitap

Ücretsiz Faydalanabileceğiniz Sesli Kitap Arşivi

Bir eserin; profesyoneller veya bu işe gönül veren kişiler tarafından anlaşılır bir biçimde okunarak kayda alınmasına sesli kitap denmekte. Şimdilerde sadece görme engelliler için değil, kitapseverlerin kullanımı amacıyla da sesli kitaplar üretilmektedir.

Sesli kitaplar; özellikle trafikte, uzun otobüs yolculuklarında veya canınız sıkıldığında gayet eğlenceli olabiliyor.

Çoğu sesli kitap, gönüllü amatörler tarafından seslendirilse de özellikle son yıllarda talebin artışına bağlı olarak kalitede de gözle görülür bir artış var.

Yazımızı 2022’nin Ekim 27’si itibariyle düzenledim ve paylaştığım bağlantıları da kaldırdım zira YouTube linklerinin çoğu ölmüş ve bir şekilde sitemize gelenlere de tık yemi sayfa görüntüsü vermememiz gerekiyordu.

Sesli kitap tutkunlarının ki biri de benim, cüzi bedeller ödeyerek Storytell benzeri profesyonel ağlara yönelmesini tavsiye ediyorum.

Elbet YouTube’u biraz daha kazısam sayfamızı taze linklerle şenlendirebiliriz ancak bu bağlantılar da telif düzenlemelerine takılacak ve kaldırılacak.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

10 Yorum

  1. Sesli kitaplar gerçekten güzel ama gerçek kitabın verdiği tat bir başka ama yinede teşekkürler bir kitap okuyucusu olarak beğendim. En sevdiğim kitap olan simyacı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*