sesli kitap nedir, sesli kitap

Ücretsiz Faydalanabileceğiniz Sesli Kitap Arşivi

Bir eserin; profesyoneller veya bu işe gönül veren kişiler tarafından anlaşılır bir biçimde okunarak kayda alınmasına sesli kitap denmekte. Şimdilerde sadece görme engelliler için değil, kitapseverlerin kullanımı amacıyla da sesli kitaplar üretilmektedir.

Sesli kitaplar; özellikle trafikte, uzun otobüs yolculuklarında veya canınız sıkıldığında gayet eğlenceli olabiliyor. Çoğu sesli kitap, gönüllü amatörler tarafından seslendirilse de özellikle son yıllarda talebin artışına bağlı olarak kalitede de gözle görülür bir artış var.

Sizler için YouTube üzerinden ücretsiz olarak takip edebileceğiniz; ara sıra güncellemeye gayret edeceğim bir kanal ve içerik listesi paylaşımı yapmak isterim umarım beğenirsiniz:

Kitap özetleri veya radyo tiyatrolarından ziyade mümkün olduğu kadar “tüm eserin” seslendirildiği YouTube içeriklerini paylaşmaya dikkat ettim! Şimdiden keyifli dinlemeler dilerim. Umarım yorumlarınızı paylaşırsınız.

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından medya sektöründe farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yönetici olarak çalıştı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008 yılından itibaren oyun ve uygulama dünyasının içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların dijital faaliyetlerine destek oluyor, bilgi birikimi ve deneyimiyle proje üretim süreçlerinde yönlendirici rol oynuyor.

10 Yorum

  1. Sesli kitaplar gerçekten güzel ama gerçek kitabın verdiği tat bir başka ama yinede teşekkürler bir kitap okuyucusu olarak beğendim. En sevdiğim kitap olan simyacı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*