Sevgiliyi İskoç Lordu Yapmak Artık Mümkün

Yasal mahkemeler geçerliliği olmadığının altını çizse de, İskoçya’yı ve doğal yaşamını dünyaya tanıtmak, katkı sağlamak isteyen (!) proje; ülkenin batısında bulunan tarihi Glencoe Bölgesi’nden sadece 1 m²’lik araziler satarak çekik gözlü Çinliler ve pala bıyıklılar da dahil herkesi sertifikalı belgeli lord yaptığını iddia ediyor. Bu ve benzer kalıp cümlelere göre tarihi öneme sahip bölgelerde toprak sahibi olan herkes, kağıt üzerinde de olsa Lord veya Lady Ünvanı almaya hak kazanabiliyormuş. Kuzey Avrupa’dan değişik bir taksitli “keriz silkeleme” yöntemi.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda gibi Birleşik Krallık ülkelerinde hayali ünvanınızdan dolayı vize avantajı kazanmasanız da; isminizin başına ekleyebilir, biriyle tanıştığınızda kendiniz lord veya lady GAGA olarak tanıtıp sanal bir aşk iksiri yaratabilirsiniz. Uzaydaki arsa tapusundan, cennet tapularından daha eğlenceli sanki.

Elinize tek geçen sembolik bir kağıt parçası olacak. Yine de 50 verip lord olabiliyorsak 1.000 € verir şövalye kral olmayı tercih ederim. Tezgahlara düşen “isme özel” plastik OSCAR’lardan bir farkı yok! Beren Saat, Kenan Doğulu, Deniz Seki ve Beyaz dayanamayıp alanlardan.

iskoç etek

Ay taşı, ayda arazi, konserve memleket havası, hasret çekenlere stadyum yıkıntılarından veya Berlin duvarından parçalar satarak siz de bu sektöre girilebilir. Elde kalan kıraç araziyi parselleyerek “ağa ve hanımağa” olmak isteyenlere satabilirsiniz.

Yasal olarak İskoçya’da yaşamadığınız sürece bir bu rütbelere sahip olamazsınız. En fazla restoranda iyi bir masaya geçebilirsiniz hepsi bu. Ayrıca derler ki; “Lordum gazıyla armalı giysiler giyip ülkede dolaşmayın, suç işlemiş olursunuz.”

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*