Rahip Brunson ABD için Neden Bu Kadar Önemli?

ABD’nin ülke dışında yargılama bekleyen gözaltında yüzlerce vatandaşı dururken basit bir papazın peşine düşmesinin, “F-35 vb yaptırımlar Brunson serbest kalana kadar sürecek” açıklamasının ardında yatan gerçekler neler?

Okyanus ötesinden bakalım →  Fetullah’ı iade eder, rahip görünümlü bir PKK’lının tutuklanışına ses çıkarmazsanız sahada kimseye iş yaptıramazsınız. Durumu No Man Left Behind ile açıklarlar. Özetle geride adam bırakmama, ABD ve ajanları için oldukça önemlidir. Adi suçlularını iplemeyen ABD’ye stratejilerini derinden etkileyecek postalar koyamazsınız; bu adam ister bir maşa ister piyon veya figür olsun.

“Stratejik ortakları Türkiye, Almanya istedi diye Deniz Yücel’i serbest bırakan, Suriye’de iki askerinin yakılmasına gerekli tepkiyi gösteremeyip cenazelerinin dahi peşine düşmeyen, askerinin başına kolayca çuval geçirebildikleri “hukuku tartışmalı” bir bademler ülkesi.” Ekonomisi dışa bağımlı bir ülkenin posta koyuşu (!) karşı taraf için hazmedilemez.

İran’a yaptırım; İsrail -Körfez bloğuna katılım gibi konularda kararsız kalan Türkiye’nin Rusya ile S400 üzerinden yakınlaşması ve Doğu Akdeniz doğalgaz rezervleri konusu öne sürülen diğer argümanlar. Hayırsever din adamı künyeli bu adam ispatlı delilli casus ve zaten Ekim 2016’den beri tutukluydu! Üstelik Türkiye bir adım atarak tutukluluğu ev hapsine çevirdi.

Trump’ın senato seçimleri için kurguladığı sinyalci senaryoyu göz ardı edersek “ABD’ye göre ya rahip sıradan değil ya da Türkiye artık müttefik değil.”

Bölgede; Lübnan, Irak ve Suriye’de yeni ortaklıkların ve üslerin kurulması, diplomasiden vazgeçilerek Twitter üzerinden bir NATO ülkesinin aşağılanması Türkiye’den vaz geçildiğinin işaretidir. Halkının kutuplaşması, ekonomisinin çökmesi, ordusunun bitirilip adalete inancın yok edilmesi gerekiyordu ve ne yazık ki ilk küresel plan tamamlandı.

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*