parasız eğlen

Parasız Eğlenme Yolları

Dağınıklıktan Kurtul, Kullanmadıklarını Hediye Et

Minimalizm etkisinde süreç hızlanır. Kullanmadığınız giysi, kıyafet, kitap, ayakkabı ne varsa satın, atın ya da hediye edin. Hem bulunduğunuz ortamda yer açılacak hem de kafanız dağılacak. Güzel bir haftasonu hobisi gibi dursa da tek seferlik bir aktivite olduğu kesin.

Obeziteye Giriş

Para harcamadan eğlenmek isteyenleri mutfağa alalım. Kendinizi güzel ve ağdalı bir tatlı hazırlayın. İyi tarafı, eldeki malzemeleri değerlendirecek ve sosyal ağlar için fazladan bir iki post imkanı yakalayacaksınız.

Kötü tarafı; kan şekeriniz düşebileceği için tatlı sonra yemek ve sonrasında tekrar tatlı döngüsüne gireceksiniz. Yine de minimum maliyetle eğlenmek güzeldir.

Mazi Kalbimde Yaradır

İşte en sevdiğim parasız eğlence önerilerinden biri. Maaşlı bordrolu bir çalışan olarak neden hala evlenmediğinizi ve çocuk isteyen akrabaları nasıl savuşturabileceğinizi düşünün. İstikbale donuk bir bakış atarak sizi bekleyen heyecanlı sezon finalini kurgulayın!

Acaba ilerleyen yıllarda neler olacak; banyoda leğen kemiğini kıran yalnız ihtiyarlara kim bakıyor? Bu ve benzer sorulara tatmin edici cevaplar arayın. Kahkahalar atamasanız da bir kaç saatliğine transa gireceğiniz kesin.

Kaç Para Emekli Maaşı Alırımcılık

Canı sıkıntısına bire bire parasız eğlencelerden biri daha. E-devlet sistemine giriş yapın ve ne zaman emekli olacağınızı hesaplatın. Tek katlı bahçeli bir evinizin olduğunu, karavanla Avrupa’yı gezeceğinizi veya yürüyerek vizesiz ülkelere gidebileceğinizi düşleyin.

Pastoral hayaller her zaman eğlencelidir üstelik bedavadır. Bir de evliyseniz deymeyin keyfinize. Her şey çarpı iki olacak. Köftehor seni.

Sanal Dünyaya Veda Edin

Tanımadığınız kuru kalabalıklardan kurtulmak; ferah e-posta hesapları ve daha az SMS ve WhatsApp tacizi demek. Sil, engelle ve temizle! Tüm profillerinin gizlilik ayarlarını revize et. Gerekiyorsa stalk’la! Eğlenceli bir akşam üstü etkinliği. Kuruyemişte antep fıstığı bulmuş kadar sevineceksiniz.

Kızılay’da Kan Ver

Durumun hassasiyeti altında kıvranan ancak bir şekilde bu başlıkta buluştuğumuz tüm ihtiyaç sahipleri bu şımarıklığımız nedeniyle bizi affetsin ancak “halimize şükredelim” hesaplaşmasını pekiştirecek bir başka ortam düşünemiyorum.

Eğlenmek için uygun bir plato değil farkındayız ancak ruhi detoks için kesinlikle kusursuz bir seçim. Gidin ve kan verin. Gözlerinizi kapadığınız an şımarıklığın flama taşıyanı olduğunuz hallerinizi hatırlayın. Üstelik meyve suyu ve kek de bedava..

Bu kadar ifade içinde bu kek ve meyve suyu kısmı aklınızda kalacaksa en yakın yardan kendinizi aşağıya bırakabilirsiniz.

Bedava İnternet Çok Yaşa İETT

Müzik dinlemeyi seviyorsanız atlayın klimalı bir otobüse. İETT’nin bedava internetiyle harika bir hafta sonu gezisi yaşayacaksınız. Bir de cam kenarına sabitlenir ve isteyenlere kart basarsanız muhteşem anılarla ve 3-5 kuruşla eve döneceğiniz kesin.

Zaman zaman ücretsiz müze gezileri de yapılıyor. Yaz günleri üniversitelerin bahar şenliklerine de gidebilirsiniz. Ramazan ayında büyük şehirlerde kurulan iftar çadırları ile karınlar da doyurulabilir. Bu kadar mezarcı olduğumu bilmiyordum. Manzaraları tepeleri de ihmal etmeyin.

fakir eğlenceleri

Hayvan Barınağı Ziyaretleri

Bir kaç köpek maması ile barınağı ziyaret edebilirsiniz. Sevgiye ihtiyaç duyan köpüşleri mıncıklayabilir, fotoğraf çekebilir ve güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Döndüğünüzde kıyafetlerinizi kazana atıp kaynatmayı ihmal etmeyin!

Promosyon Ürünlerle Karnını Doyur

Aylık seyahat kartı olanlar büyük şehirlerde market pazar gezerek hem karınlarını doyurabiliyor hem de yüzsüzlükte daha ne kadar dibe inebilirim sorularına cevaplar arıyor. Her markette iki zeytin tatsan 6 market eşittir 12 zeytin demek ve işte öğünü kurtardın bile.

Daha sucuk promosyonlarını saymadık. Bunu yapan adam varsa garibanlıkta ve yalnızlıkta fenafillah makamına ulaşmış demektir. Ellerinden öper, bu yiğidi tanımak isteriz.

Tansiyon Aletçiliği ve Yaşlılarla Sohbet

Vakit namazlarının öncesinde ve sonrasındaki ibadet yerleri özellikle yaşlıların toplanma noktasıdır. Halinize şükreder, bir iki sohbet edip biraz da cep harçlığı elde ederiz. Bunun için tansiyon ölçmeyi biliyor olmanız, yaşlıların duymak istediği rakamları söyleyebiliyor olmanız şart.

Balık Tut, Kitap Oku

Olta balıkçılığına yabancı olmayanlar bir yandan balık tutabilir bir yandan da kitap okuyabilir. Oltanın titreyişini beklediğiniz anlarda sıkılmamak için dümenden anketçilik yapabilir, tanışmak istediğiniz kişilere sorular sorup eğlenebilirsiniz.

Yazının sonunda çekirdek kolaya bağlandık ancak elimizden gelen budur.

Şuna da rastladık ve paylaşmadan duramadık, “paran varsa Range Rover, paran yoksa game over.” Parasız adamların parasız eğlenceleri de bu kadar oluyor.

Biraz daha ciddi öneriler bekleyenler sıfır startup maliyetli; origami, kuş gözlemciliği, fotoğrafçılık, karakalem ve hokkabazlık çalışmalarına başlayabilir.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

2 Yorum

  1. Seçenekler arasından barınak ziyareti ve yaşlılarla sohbet hobimdir. Stres kalmıyor, huzurla doluyorum. Fazla eşyam zaten yok, mutsuz da değilim. Her şey yolunda ve okuyacak kitaplarım var…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*