ölücülük mezarcılık nedir

Ölücülük Yok Olmayan Ata Sporumuz

Ölücülük, ihtiyacı olup olmadığını sorgulamadan; asgari fiyata azami ürün hedefleyen ve bu amaç uğruna kıyasıya taciz eden yaşam formlarının işi, daha ileri seviyelerine ise “mezarcı” diyoruz.

Özellikle dijital dünyada ucuza ürün kovalayan bu gibi insanlardan uzak durmak, görmezden gelerek mesajlarını cevapsız bırakmak en isabetli hareket olur.

İkinci el telefon satıcıları; emlakçı ya da galerici kılığında yaklaşabilen bu kişiler, “en son kaça” kalıbı ile başladıkları at pazarlıklarını selam vermeye dahi tenezzül etmeden ustalıkla yapar.

Takasa ikna olabileceğinize inandıklarından, basit bir otomobil ilanına “koyun sürüsü var” takas uyar mı yamyamlığıyla cevap verebilirler.

Akbabaları eleyebilmek adına perakende ilanların, hatta piyasadaki malların en az yüzde 15 daha yüksek bedellerle satıldığı bilinmekte. Tabi olan usulünce pazarlık yapmayı bilmeyen insanımıza oluyor.

İlanınızda; “takas düşünmüyorum”, “pazarlık yapmıyorum” demenizin ve bunu ısrarla vurgulamanızın hiçbir önemi yoktur. Profesyonel bir ölücü, farklı hesaplara sahiptir ve bunlar üzerinden size bir şekilde dokunmaya çalışacaktır.

Saydıklarımıza ilave olarak; ağır işsizler, goygoycular ve al satçılar piramidin tabanını oluşturur, tamamen sabrınızı sınamak için Dünyaya gelmişlerdir.

Tahsil hayatları boyunca bir ısırık, bir fırt, bir dal mottosuyla kemirgenlikte ustalaşırlar.

İlkeleri, “bedavaya yakın olsun da ne olursa olsun”dur. Tiksintiyle bakacağınız hareketler bir ölücü için övünç kaynağı olabilir, tarihler; “yıllardır sigara içiyorum ama tek kuruş para vermedim” diyen mezarcıları yazmaktadır.

Muhatabını psikolojik olarak ısıtıp çökmek isteyen ölücüler, ürkütmeden yaklaşma ustasıdır.

Göndereceği ilk mesajın mühim olduğunu bildiğinden işe selam-sabah kısmı ile başlar; ıslak köpek yavrusu taklidiyle cana yakın olmaya çalışır, dini kalıplar ve Selamünaleyküm sıkça kullanılır.

Kulağı ısırmadan önce üfleyerek uyuşturan fare gibidirler. Dil bilenler tacizlerini AMAZON benzeri yurt dışı platformlar üzerinden de sürdürür.

Teknik bir arıza yüzünden sitedeki ürün fiyatı 1 TL olarak kalan bilgisayarlardan 10 adet sipariş veren ve ürünü alamadığı için jet hızıyla tüketici mahkemesine giden kişilerin olduğu bilinmekte.

Fırsat siteleri ve kupon – kaos sevdaları bir yana, şu an Zincirlikuyu Mezarlığı’nda “ilk gelene” bedava mezar var dense intihar dahi edebilecek olanları vardır. Malumunuz Zincirlikuyu’da fiyatlar yalı daireleri ile paralel ilerliyor.

Ölücülük Nedir, Mezarcı Kime Denir?

Bu gibi kişiler tok dahi olsalar bedava yemek kuyruklarını, marketlerdeki ürün tanıtımlarını boş bırakmazlar.

Yılın bir ayı; ihtiyaç sahibi olmamalarına rağmen akşam yemeklerini düzenli olarak Ramazan çadırlarında yerler, taziye evinde ayranın soğuğunu utanmadan isterler, kalan zamanlarda ise gittikleri mekanlarda “çay ücretsizse” içmeden kalkmaz, fazladan ıslak mendil ister hiç biri mevcut değilse kürdanları çaktırmadan ceplerine doldururlar.

Otel odasındaki çekeceğe, havluya, şampuana çöküp eşantiyon istifleyenler ise günümüzde haber değeri dahi taşımıyor.

Biz çok merak ettik, bu gibi insanları nasıl yakından görebiliriz diyenleri “bedava izdihamı” başlıklı rutin akşam haberlerini izlemeye davet ediyoruz.

Ölücülük ne demek?, Ölücü kime denir?, Letgo ölücüleri ne demek? ve Donanımhaber ölücüleri kimler başlıklarına değindik! Umarım deneyimlerinizi paylaşırsınız.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*