Medyanın Bonzai Haberleriyle İmtihanı

Medyanın Bonzai Haberleriyle İmtihanı

Özellikle gençlere ölüm kusan sentetik zehir Bonzai ile alakalı haberlere neredeyse her an rastlamak mümkün.

NTV’nin paylaştığı DHA’nın 3 Temmuz 2017 tarihli haberi; “İstanbul’da bonzai operasyonu: 32 gözaltı” başlığını taşıyor. Fatih’te Mevlanakapı ve Yedikule bölgelerinde mahalle ve sokak bilgileri verilerek paylaşılan vaka bizlere gösteriyor ki sakinlerini tenzih ederek ayrı tuttuğumuz Aynalı Bakkal Sokağı’nda sabıkalı durumlara isteyerek ve istemeyerek karışmak olası. Dolayısıyla; “Fatih bölgesi” ifadesi ile genelde kalmak ve detaylandırmamak nispeten daha sağlıklı bir sunum tarzı olabilirdi.

Farklı ulusal kanallarda daha vahim narkotik tablolara da rastlanmakta, elde etmek için hangi otun üzerine ne sıkılması gerektiği bilgisi bile dahi veriliyor. Kurtulmak isteyen AMATEM’e başvursun gibi hayati bir bilgiyi öne çıkarmak yerine; “Bonzai nasıl içilir, nasıl üretilir, kaç para” başlıklarını atabiliyor olmak en hafif tabiriyle şerefsizlik.

Stajyerlerin insafına bırakılan; ön onaylarına tabi “haber altı yorumlar” gözden kaçabilmeye ve denetimsizliğe daha müsait olduğu için işin en can sıkıcı detaylarını manasızca öğrenebilmemize olanak veriyor. Özetle 2007’de hayatımıza giren bu zehri ve benzerlerini savuşturma işini her zaman olduğu gibi kolluk kuvvetlerine ve ALO 147 gibi olayla hiç bir alakası olmayan Milli Eğitim şikayet hattına bıraktık.

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*