kitap kulübü

Kitap Kulübü Katılımınızı Bekliyor

Kitap kulüpleri; “oy birliğiyle seçilen bir kitabı, belirlenen sürede okumak ve sonrasında tartışmak” üzerine kurulu malumunuz. Hızlı bir giriş yapmak isteyen bendeniz ilk buluşmamızın hediyesini “ilk çaylar ücretsiz” olarak belirlemiştir. “İstanbul Kitap Kulübü” olarak şablon bir adım atsak da kapılarımız sohbeti, okumayı ve sosyalleşmeyi seven herkese açıktır. 

Okuma alışkanlığında Gambiya, Fildişi Cumhuriyeti gibi Afrika ülkeleriyle birlikte, 86’ncı sırada yer alan Türkiye’de insanlar ortalama olarak günde 6-7 saat televizyon izleyip, 3 saat internete girerken kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor.

Bazı Öneriler;

 1. Günter Grass – Teneke Trampet
 2. Buket Uzuner – İki Yeşil Susamuru
 3. Edgar Allan Poe – Tüm Hikayeler
 4. Süleyman Tevfik Özzorluoğlu – Abdülhamid’in Cinci Hocası
 5. Tom Robbins – Parfümün Dansı

İşten mesaiden; özetle vakitsizlikten yakınmamak için süreyi geniş tutabilir ve ilk etapta 1 ay olarak belirleyebiliriz. Okuma alışkanlığımızı perçinleyeceğine inandığımız kulübümüz, destek kitap önerileri ve katılımlarınıza açıktır. 7 Ekim 2017 tarihinde katılımcılar eşliğinde ilk kitabımızı belirleyebiliriz. Yorumlarınızı paylaşırsanız en kısa sürede adım atabiliriz.

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

3 Yorum

 1. İstanbul’da yaşayan kitap severler için güzel bir etkinlik olmuş. Hali hazırda blog sözlük kitap okuma grubu ile arada bir 1000kitap adlı sitenin yapmış olduğu etkinliklere aksatmadan katılan biri olarak, bu tür etkinlikleri çok sevdiğimi yazmadan geçemeyeceğim. Listede yer alan iki kitabı okumuştum. Diğerlerini de şimdi inceleyeceğim.

 2. Bu etkinlik gerçekleşirse ben katılmak istiyorum.
  Günter Grass olsa harika olur gerçekten.
  Etkinlik tarihinde bir netleşme olursa diye gözümüz mail kutularında.)

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*