hayvan barınakları

Hayvan Barınakları için Neler Yapılabilir?

Yastıklar, yorganlar, havlular, perdeler, kilim ve diğer kullanılmış ev tekstili ürünlerini hata eski halı döşemelerini hayvan barınaklarına bağışlayarak geri dönüşümü neredeyse imkansız bu malzemeleri son derece faydalı bir amaç için değerlendirebilirsiniz.

Hijyen takıntılı kişilerin bu ürünleri ikinci el mağazalardan almayacağı düşünüldüğünde – para kazanamasanız da – gayet faydalı bir amaca hizmet edersiniz.

Belediyelere bağlı çalışan yerel hayvan barınaklarından birine başvurarak kullanılmış yataklarınızı bırakıp bırakamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Hayvanların da psikolojileri olduğunu, bu yeni yatak takımlarını seve seve sahiplenebileceklerini unutmayın; bu sayede bilinmeyen ve boğucu ortamlarında kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olabileceksiniz.

Bağış öncesi yıkamak, yaylı yatakların tehlikesi olabileceğini ihmal etmemek, büyük yorganları daha küçük parçalara bölerek daha fazla hayvanın faydalanmasını sağlamak bir kenara not etmeniz gereken ipuçları.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

5 Yorum

  1. Güzel bir yazı yayınlamışsınız. Sokak hayvanlarına vicdanı olanın her konuda vicdan sahibi olabileceğini düşünüyorum. Hayvana yardım yaparken insanı unutmamak lazım tabi. Yardımın her türlüsü faydalıdır. Canlılara yardımcı olalım…

  2. birkaç km ileride kedi ve köpeklerin bol olduğu parklar var burada. her gün olmasa da gidip yiyecek bıraktığım günler oluyor. kedi köpekler güzel varlıklar. evimde olmasını isterdim lakin valide pek sıcak bakmıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*