Gelecek Vadeden Bloglar Listesindeyiz

Kurum ya da firma sahibi değilseniz, bir web sitesi yahut kimilerine göre bir blog sahibi olmanın gerekliliği tartışılabilir bir konudur.

Neticede ve tartışmaya açık eleştirilerine göre; ürün tanıtımı ve satışı yapmıyor, benzersiz ya da atlatma haberler sunmuyorsunuzdur. Özetle muhatabımız, ‘hasbelkader geldiğimiz bir sitede cezbedici neler var veya sağlanan fayda nedir’ gibi düz bir soruya tatmin edici cevaplar arayacaktır. Yerden göğe kadar da haklıdır.

Kimimiz; tuğla gibi dümdüz yazsa da derinliği veya görselleri ile alkış toplar, kimi de Koca Ayak ya da Loch Ness Canavarı’nı fotoğraflamıştır, yağ gibi akan bir kalemi olmasa da yoğun benzersiz bilgisini sunar ve yine özetle; “Bir Şekilde Dikkat Çekebilmeliyiz” başlığı etrafında yoğunlaşır.

Şahsen, Loch Ness Canavarı’nı ilk gören kişi olmak istesem ve İskoçya’yı çok merak etsem de paranormal alanlardan beslenemedim. Albert Camus de değiliz ki ağdalı dilimiz yığınları kendine çeksin. Keşke!

Kaygısız ve hesapsız olarak bina ettiğimiz bebek sitemizi; Gelecek Vadeden Bloglar (GVEB) Listesinde gördüğümüz anda hem çok sevindik hem de üzerimizdeki sorumluluğu düşünüp önümüzü ilikledik zira artık takipçi ve buna bağlı olarak eleştiri sayımız artacaktı.

Henüz emekleyen bir blog sitesini kabul etmeleri de ayrıca motive edici. Bir önceki paragrafın sonunu atlamayalım ve bağlayalım: “Peki ya bizi neden kabul ettiler?, Farklı olan neydi?”

Gelecek Vadeden Bloglar ekibi olarak özel oturumlar düzenleyerek yeni blogları ön plana çıkarmayı, tanıtmayı amaçlıyorlar.

Görsel bütünlük kaygısı, mizanpaj, özgünlük, seçtiğimiz konu başlıklarımız belki de kullandığımız dil.

Başta http://www.evrengunlugu.net ekibi olmak üzere seçici kurullarına çok teşekkür eder, teveccühlerine layık olmaya çalışacağımızı belirtmek isteriz. Beğeni düzeyi yüksek, alanında yayıncılara referans olmayı hedefleyen bir grubun teşviki ve kabulü son derece güzel.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

2 Yorum

  1. Tebrikler! Gerçekten bebek bir site için büyük başarı.
    Blog yazarak dünyayı kurtarmıyoruz da “bloglar neden var” sorusunun açıklamasını yıllardır anlatamadık çevremize. Evren bu konuda aramızda en çok çaba gösteren arkadaşlardan biri. Bknz. düzenlediği çalıştaylar, Gelecek Vadeden Bloglar…
    Bu arada çalıştayda bu yıl ben de varım, bekleriz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*

Blog Yazarlığı'den Son Makaleler

Başa Dön