Az Bilinen Güzel Uygulamalar

iPhone ve iPad kullanıcıları için geliştirilmiş Recordium adlı uygulama; basit söyleşileri ve var olan kayıtları çözmeyi teknik açıdan kolaylaştırıyor. Android kullanıcıysanız; Voice Recorder, Smart Voice Recorder, Titanium Voice Recorder, RecForge II, Parrot, Hi-Q Mp3 Voice Recorder ve Call Recorder denenebilir.

Ses kaydı sırasında not alıp fotoğraf çekmeniz yahut kaydın önemli gördüğünüz bir bölümünü sonradan dinlemek üzere işaretlemeniz gerekebilir. Seçtiğiniz ses kaydı uygulamasının özelliklerine tam olarak hakim olmanız test etmeniz önemlidir. Kazayla silinme riskine karşı Dropbox, YandexDisk gibi bulut yedekleme çözümleri göz ardı edilmemeli.

Top 10 Best Voice Recorder Apps for Android” veya “Top 10 Best Voice Recorder Apps for iPhone” gibi destek aramalarla bahsettiğimiz programların yeni ve güncel versiyonlarını inceleyebilir varsa yeniliklere göz atabilirsiniz. Kayıt sırasında sorun yaşamamak için cihazınızı uçak moduna alıp, geçici bir süre telefon çağrılarına kapatmakta yarar var.

Bir kaydı E-posta, SMS, MMS, Facebook, WhatsApp, Skype, iCloud, Dropbox, vb. birden fazla medya aracılığıyla gönderip paylaşmanızın gerektiği acil durumlarla da karşılaşabilirsiniz.

Yine seçtiğiniz programın çok fazla RAM ve pil tüketmediğine dosyaları düzenleyebilme adına basit arayüzlere sahip olduğuna emin olun. Bana göre en can alıcı olan çağrı kaydı da yapabilen programlar.

Bulunduğunuz ülkedeki yasalar izin verdiği müddetçe kullanabilir yahut arşiviniz için saklayabilirsiniz. Call Recorder ve benzerlerinin stabil olup olmadığını sorgulayın ücretsiz sürüm yerine ücretli sürümlerini tercih edin.

Bir ses kaydı programı seçebilirsiniz ancak görüşmenin her iki tarafını da kaydetmeyebilir. Test edin derken altını çizmek istediğimiz nokta buydu.

Kamerası en iyi telefonlar

Yine kısa bir arama sonrası en iyi akıllı telefonlara ulaşabiliyoruz. Takip ettiğiniz web sitesi ve kişilerin tanıtım yazısı yazmadığına, tarafsızlıklarına ve içeriğin güncelliğine lütfen dikkat edin! Yanınızda koca koca DSLR cihazlar taşımadan son derece başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Kamera performansına göre bir telefon arıyorsak genel bir rehber niteliğindeki DxOMark skorları dikkate alınabilir. Eleştirel yaklaşanlar DxOMark skorlarının RAW gibi değerleri kapsamadığını, farklı kaynaklara da bakılmasını savunuyor.

mobil uygulamalar

En iyi fotoğraf uygulamaları

Benim de zaman zaman kullandığım Snapseed ücretsiz oluşu ve kullanım kolaylığı ile rakipleri arasından sıyrılıyor. Fotoğrafları crop’lama yani kesme, parlaklık-kontrast, keskinlik, bölgesel ışık ve beyaz ayarı, saturation ayarı, siyah-beyaz yapma ve daha pek çok avantaja sahip çok başarılı bir fotoğraf programı. Tavsiye ederim.

Huawei ve Xiaomi gibi Çinli üreticilerin casus yazılım ve donanımlara sahip olduğu yönündeki iddiaları göz ardı etmemek gerek. İmkanlar dahilinde harici mikrofon, denge cihazı veya tripodla telefonu desteklemek kaliteli performans adına önemli ayrıntılar.

Güvenilir e-posta uygulamaları

ProtonMail veya işlevsel Tutanota güçlü şifrelemelerle korunan servis sağlayıcılar.

Yazışmalar için 1 GB alan veren, verileri uçtan uca şifrelediğini iddia eden Almanya merkezli e-posta servisi Tutanota’nın Proton’a göre çok daha sade üstelik reklamsız ve “açık kaynaklı” bir arayüzü var. Cep telefonu, isim vs gibi şahsi bilgiler istemeyen sayılı firmalardan. → gorkemcan@tutanota.com ← Şahsi tercihim kesinlikle Tutanota!

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

5 Yorum

    • Sevgili Veli; yorumun için gerçekten çok teşekkür ederim. Elimizden geldiği kadar bir şeyler karalamaya çalışıyoruz. Sağdan soldan pop-up, patlama çatlama reklam vesaire sevmiyorum. Biz sevmiyorsak ziyaretçilere de bunu göstermemizin manası yok. Takipte kalalım. Daha sık yazacağım inşallah.

  1. Tasarım konusunda bende aynı fikirdeyim, okadar temiz ve sade br tasarımki hayran oldum. İphone kullandığımız için Recordium kullanmaya mecburuz sanırım 🙂
    Yazı için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*