Faydalı Web Siteleri Her Konuda İşinize Yarayacak

Tarayıcılarımızdaki sık kullanılanlar kısmına ya da sağa sola yazıp eklesek de en gerekli zamanlarda unuttuğumuz çoğu faydalı çoğu eğlenceli web siteleri listesini sizler için son haline getirdik.

Çoğunu kullandığımı ve içeriği düzenli aralıklarla güncelleyeceğimi belirtmek isterim. Yorumlarınızı paylaşır, eklememizi istediğiniz farklı web siteleri varsa bizleri “yorum kısmı” üzerinden bilgilendirirseniz minnettar olacağız.

Ücretsiz Online Ses Kaydedici programı sayesinde bilgisayarınızda izlediğiniz ya da dinlediğiniz bir şeyin seslerini kaydedebilirsiniz. Bununla başladık, devam edelim o halde:

Dünyada uçan bütün uçakların anlık konumunu merak edenler Flight Radar arayüzünü deneyebilir.

Siyah beyaz fotoğraflarınızı sezgisel programlamayla bir miktar da olsa renklendiren başarılı bir site.

Tasarıma meraklıysanız veya tasarımcıysanız markaların güncel logolarına ulaşabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir site.

Karayolu ile yurt dışına çıkacaklar “sınır kapılarındaki yoğunluk durumunu” uluslararası nakliyeciler derneğinin web sitesi üzerinden kolayca takip edebilir.

Oturduğunuz yerden dünyayı 4K çözünürlükte gezmek istiyorsanız her hangi bir üyelik gerektirmeyen Thripy web sitesiniz deneyebilirsiniz.

VENTUSKY, Dünya meteoroloji haritası ve verileri canlı takip edebilme özellikleri ile bence çok başarılı.

E-posta kutusunu spam’lerden korumak isteyenler için geçici e-mail hesabı veren “tek kullanımlık” TEMP MAIL hizmetinizde.

SKYLINE WEBCAMS, adından da anlaşılabileceği üzere neredeyse tüm şehir kameralarına erişmenizi sağlıyor.

Hayvanseverlerin kesinlikle çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz EXPLORE canlı yayınlar üzerinden dostlarımızın anlık doğal yaşamlarını izlemenize olanak veriyor.

Klavyenizde bulunmayan binlerce sembolü bu web sitesi üzerinden kolayca indirebilirsiniz.

Instagram profil fotoğrafını tam boyutunda görmek için profil adını yazmanız yeterli.

Bir site ya da uygulamaya üye olmadan önce istediğiniz kullanıcı adının müsaitlik durumunu kontrol edebilirsiniz.

Hangi ülkede ne tip riskler var çevrimiçi gösteren bir web sitesi. Gezginlerin çok işine yarayacağı kesin.

Tübitak’ın faydalanabileceğiniz bursları ve destek programlarını bulmanızı sağlayan başvuru sihirbazı.

Marketlerde satılan ürünlerin içeriğini, kalorisini ve sağlıklı olup olmadığını gösteren web sitesi.

Fotoğraflarınızdaki arka planları kaldırmak için başarılı bir uygulama.

Imageye – Image downloader eklentisi ile web sitesindeki tüm görselleri görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz.

Şu görselleri nasıl sıkıştıralım da kalite kaybı yaşamayalım diyorsanız Squoosh’ı mutlaka denemelisiniz. Neredeyse her gün kullandığım imaj boyutlandırma işlerim için alanında kesinlikle en iyi site.

I LOVE IMG Squoosh kadar sık kullandığım son derece başarılı bir web sitesi; boyutlandırma, sıkıştırma, dosya çevirici vb bir çok faydalı uygulamaya sahip.

BONUS: Ücretsiz imajlar için Unsplah ve Pixabay’a göz atmanızı öneririm.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

18 Yorum

 1. Merhaba. Dürüst olmak gerekirse bu web sitelerinin hiç birini daha önce duymamıştım (:
  Emeğine sağlık. Birbirinden farklı konularda çok faydalı olabilecek bağlantılar paylaşmışsın.
  Emeğine sağlık. Saygılarımla. Vesselam…

 2. Aralarında özellikle Temp Mail ve Remove BG çok kullanışlı siteler. Eğer sadece resim sıkıştırma yapacaksanız ben de TinyPng’yi önerebilirim.

 3. Merhabalar;

  Bu çalışmanızı da çok beğendim. Emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Söz konusu web sitelerine ihtiyaç duyduğum da, sayfanıza gelip linklere tıklayabilirim. Bu web sitelerinden sadece “Flight Radar”ı biliyorum. Selam ve saygılarımla.

  • Abi; eğer aradığınız bir program vs olur da bulamazsanız iletişim formu üzerinden ya da herhangi bir konunun altına yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*