hayvan barınakları

Eski Yorgan ve Yastıklarınızı Hayvan Barınağına Bağışlayın

Yastıklar, yorganlar, havlular, perdeler, kilim ve diğer kullanılmış ev tekstili ürünlerini hata eski halı döşemelerini hayvan barınaklarına bağışlayarak geri dönüşümü neredeyse imkansız bu malzemeleri son derece faydalı bir amaç için değerlendirebilirsiniz.

Hijyen takıntılı kişilerin bu ürünleri ikinci el mağazalardan almayacağı düşünüldüğünde – para kazanamasanız da – gayet faydalı bir amaca hizmet edersiniz. Belediyelere bağlı çalışan yerel hayvan barınaklarından birine başvurarak kullanılmış yataklarınızı bırakıp bırakamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Hayvanların da psikolojileri olduğunu, bu yeni yatak takımlarını seve seve sahiplenebileceklerini unutmayın; bu sayede bilinmeyen ve boğucu ortamlarında kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olabileceksiniz.

Bağış öncesi yıkamak, yaylı yatakların tehlikesi olabileceğini ihmal etmemek, büyük yorganları daha küçük parçalara bölerek daha fazla hayvanın faydalanmasını sağlamak bir kenara not etmeniz gereken ipuçları.

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

5 Yorum

  1. Güzel bir yazı yayınlamışsınız. Sokak hayvanlarına vicdanı olanın her konuda vicdan sahibi olabileceğini düşünüyorum. Hayvana yardım yaparken insanı unutmamak lazım tabi. Yardımın her türlüsü faydalıdır. Canlılara yardımcı olalım…

  2. birkaç km ileride kedi ve köpeklerin bol olduğu parklar var burada. her gün olmasa da gidip yiyecek bıraktığım günler oluyor. kedi köpekler güzel varlıklar. evimde olmasını isterdim lakin valide pek sıcak bakmıyor.

  3. Hayvan barınakları olur, belediyenin kıyafet kumbaraları olur… Yeter ki eskidi diye israf edilmesin. Her zaman ihtiyaç sahipleri bulunur. Güzel bir makale olmuş.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*