bebek bezi

En İyi Bebek Bezi Markasını Açıklıyoruz

Arama motorlarını, anne-bebek sitelerini ve online alışveriş kanallarını süzerek en iyi bebek bezi markası sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Bir tanıtım yazısı olmadığını ve reklam gelir kaygısı taşımadığımızı ifade etmek isterim:

Hepsiburada’ya Göre En İyi Bebek Bezi Markası:

Bu ve benzer sanal satış sitelerinde bazı markaların ısrarla köpürtüldüğünü görmek mümkün!

Marka anlaşmaları (bakınız: ilk sıralardaki sponsorlu içerikler) yapılarak özellikle ilk sayfalar ilk sıralar maniple edilebiliyor. Hepsiburada ve N11, “en çok satan bebek bezi” markası olarak Prima’yı öne çıkarıyor.

En çok yorum alan ürünleri ise 136’lı Prima seti. Toplamda 40’ın üzerinde bebek bezi alternatifi listelenmiş.

İnsan; gerçekten bu kadar marka var mı diye sormaktan kendini alamıyor. Sleepy Sensitive, Prima’dan sonra ikinci, Türk markası Molfix ise üçüncü sırada.

Market market gezmenize gerek kalmadan bir çok ürünü internet siteleri üzerinden alıp kapınıza kadar getirtebiliyorsunuz.

Sıralamanın pek değişeceğini zannetmiyoruz, kapanışta da göreceksiniz, ABD ve İngiltere’de dahi anneler Prima ya da Pampers demekte. Kalitesiyle Huggies Bebek Bezi de atlanmamalı.

Bir marka, bazı bebeklerde hiç pişik yapmazken bir diğer tahriş edebiliyor. Dolayısıyla bu araştırmayı da atlamamak gerek. Yeni doğan bir bebeğin günde 8 ila 12 kez altını değiştirmek gerekebilir. Hassas konu.

E-Bebek Sitesine Göre En İyi Bebek Bezi Markası:

E-Bebek de Prima ürünlerine ilk sırada vermiş. Kendi markaları olsa gerek; ikinci sırada baby-me ürününe de rastlıyoruz. Fiyat avantajıyla Sleepy en çok tercih edilen üçüncü marka…

Tekrar ifade edelim; kesinlikle bir markayı öne çıkaralım gibi bir kaygımız yok. Hiç bir bebeğin pişik olmasını hastalanmasını istemeyiz. En iyi bebek bezi markasına bebeklerin cildi karar verir.

Migros ve Metro market gibi marketlerde zaman zaman indirimler olabilir. Bezlerin üretim tarihleri ve paketler detaylı olarak incelenmeli. Bazen paketler yırtık olabiliyor. Online alışveriş sitelerinin ürün yorum alanlarında; “130’lu paket aldım içinden 125 çıktı.”, “İnternetten aldım paket yırtık çıktı..” gibi ifadelere sık rastlanabiliyor.

Bebek Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Bebekler hızlı büyüdüğü için bez stoklamak gereksizdir. Heyecanla veya mali kaygılarla stoklayacağınız küçük numara bezler elinizde kalabilir.

Bebek bezlerini neredeyse 3 yıl kullanacaksınız; sık marka değişimi hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bez alerjisi gibi durumlarda akla ilk çare olarak gelen steroid bazlı kremler kesinlikle hekimlere danışılmadan kullanılmamalı.

Bebeklerin bezlerini değiştirirken altlarını 10 dakika kadar havalandırmakta yarar var. Bebeklerin alt bakımı ve temizliği; imkanlar dahilinde ılık suyla yıkanarak ve yumuşak bir bezle, beyaz tülbent ile kurulayarak yapılmalı.

bebek bezi seçmek

Dünyada ilk kullan at bebek bezi, Amerikalıların Procter & Gamble firması tarafından “Pampers” markasıyla üretildi.

Sık bez değiştirmek olası enfeksiyonları ve alerjiyi engelleyeceğinden pahalı bezleri uzun süre tutmaktansa uygun fiyatlı bezlerle bebeklerin altını sık değiştirmek sağlıklı olacaktır.

Sleepy Sensitive ve Komili hakkında gayet olumlu yorumlar yapılan markalardır ve denenebilir. Geceleri bir numara büyük bez kullanmak bebeklerin rahatlığı açısından son derece faydalıdır.

bebek

Şikayetvar Sitesine Göre En Kötü Bebek Bezi

Prima; neredeyse piyasanın tek hakimi ve yayılım düşünüldüğünde Prima’nın şikayetvar’da ilk sırada oluşuna şaşırmamak gerek özetle durum sizi yanıltmasın.

Kaliteli bir bez olabilir ancak aynı zamanda en çok şikayet edilen ürün. Şikayetvar’da hangi markaların yer aldığını ilgili link üzerinden inceleyebilirsiniz. Bebek bezi seçiminde şikayet sitesini incelemenizi öneririz. 

Bebek bezleri zorunlu ihtiyaç maddesi olmasına rağmen yüzde 18’lik KDV oranına tabidir. Devletin ailelere yardımcı olmak adına bebek bezinden KDV’yi kaldırması muhteşem bir hamle olurdu.

Yabancı kaynakları da inceledik! İngiliz ailelerin en güvendiği ve en çok tercih ettiği bebek bezi markaları şu şekilde:

İlk sırada Pampers var. İkide “Aldi Mamia”, üçüncü sırada Asda “Little Angels”, dörtte “Tesco Loves Baby Nappies” ve son sırada ise “Sainsbury’s Little Ones Nappies” karşımıza çıkıyor.

Pampers harici bezleri ülkemizde bulmak mümkün değil. İlk sıradaki Pampers’ı Prima olarak hatırlayabiliriz zira bu marka ile üretiliyor. İngilizler de Prima’dan şaşmamış. “Aldi Mamia” farklı İngiliz sitelerinde ilk sırada karşımıza çıkıyor.

ABD’de yine Pampers ilk sırada ancak Huggies ile kafa kafaya bir durum söz konusu.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

3 Yorum

    • Bebek bezleri muazzam bir pazar. Bu kadar çok marka olduğunu bilmiyordum. Eskiden ne yapıyordu anneler bu bezler yokken! Helal olsun o annelere.. :((

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*