kafa dağıtmak, kafa dağıtma

Düşük Bütçeli Kafa Dağıtma Önerileri

Haberleri takip ettiğim uygulama Bundle! Instagram’da ise karikatürlere; köpekli bebekli paylaşımlarına göz atmayı seviyorum. Özellikle akşam eve dönerken bunlara takılmak sıkıcı otobüs yolculuklarında eğlenceli oluyor. Tabi bir de YouTube var.

Oyunlarla aram “War Heroes” harici pek yok zaten vakit de yok. Kazandığınız puan ve altınlarla ordunuzu güçlendirerek bir sonraki savaşa hazırlanıyorsunuz hepsi bu. Tabi rakibiniz de aynı şekilde! Şiddetle tavsiye ederim.

Ezan Vakti uygulamasını belki duymuşsunuzdur; içerisinde “Dua Kardeşliği” diye bir bölüm bulunuyor. 10 kişiye dua ederseniz bir dua paylaşma hakkı veriliyor ve siz de dua isteyebiliyorsunuz. Dua edenler “okudum” butonuna basıyor. Biraz da güvene dayalı bir uygulama. 

Kocasına beddua isteyenler, atama bekleyenler, sevdiğine kavuşmak isteyenler, bebeği uyumayanlar aklınıza ne gelirse.. İstekleriniz aşağı yukarı 24 saat sistemde kalıyor ve sonunda ‘şu kadar kişi size dua etti’ şeklinde bir e-posta bildirimi alıyorsunuz. Zor zamanlarımda epey moral vermiştir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Özellikle hasta olanlara, ameliyata giren yahut çıkanlara dua etmeye özen gösteriyorum. Tabi kısa olanları… Bazı arkadaşlar “Yasin okur musunuz” diye sorsa da veya hatim istese de bunun için vaktim yok. 

Kitapları e-pub olarak okumanızı tavsiye ederim. Gece yorulup uzanınca ya da uzun yolculuklarda keyifli oluyor. Diğer iki kafa dağıtma aracım ise Blog Sözlük ve bir başka uygulama olan “Esmaül Hüsna”. Sabah servis beklerken kafamı toplamaya yardımcı. Bu arada epub binlerce kitaplık bir arşivi akıllı cihazlarınızda saklamanıza olanak veriyor. İsterseniz kitapları okutarak sesli olarak da dinleyebiliyorsunuz. 

Tabi saydıklarımın tümü kişiye özel ve akıllı cihazlara bağımlılığımızı bir bakıma ispatlıyor. Sevdiklerinizi ihmal etmeyin ve onlarla vakit geçirmeye özen gösterin. İmkanınız varsa balkon bahçeciliği yapın, çiçek besleyin veya fotoğraf çekin. Sürekli ekranlara bakarak geçecek bir hayat ne kadar eğlenceli olabilir ki?

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

2 Yorum

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*