dovme sildirme eksi, dovme sildirme fiyati, dovme sildirme izmir, dovme sildirme once sonra, dovme sildirme fiyatlari, dovme sildirme asamalari, dovme sildirme fiyat, dovme sildirme sonrasi, dovme sildirme istanbul, lazer dovme sildirme fiyat, lazerle dovme sildirme fiyat, izmir dovme sildirme, acibadem dovme sildirme, adana dovme sildirme, ankara dovme sildirme, mersin dovme sildirme, maya estetik dovme sildirme, kadikoy dovme sildirme, bursa dovme sildirme, dovme sildirmek acitirmi, dovme sildirmek ne kadar

Dövme Sildirme Hakkında Bildiklerini Unut

Sıfırdan orta halli bir dövme; bir hadi bilemediniz 2 seansta tamamlanabiliyorken, sildirme işlemi için 6 ila 10 seanslık gayet acılı ve pahalı bir yol haritası sunuluyor.

Zamanında para verip isteyerek, canını acıta acıta yaptırdığın bir dövmeye karşılık on katı sildirme ücreti ve acısı satın alıyorsunuz & alacaksınız özetle.

Üstelik sorunsuz ve acısız olacağı garantisi de verilmiyor. Mürekkep yerine deride kalıcı bir izle yaşamak olası. Büyük ihtimalle elinize geçen en iyi netice son derece soluk ancak yine de belli olan bir iz oluyor. Ne kadar can sıkıcı bir giriş oldu.

“Beğenmediğin dövmenin üzerinden bir kez de geçelim, belki beğenirsin” işlemine ise cover-up denmekte. Sıvamak diyebileceğimiz rezil sonuçlara gebe ve olası dövme sildirme işlemleri kat be kat sancılı ve zor oluyor. Hayatında hiç dövme yaptırmamış bir kişinin yazının sonunda kararını “yaptırmayacağım” olarak değiştirmesi olasıdır.

Maddi ve manevi olarak yıkıma uğramadan mükemmele yakın sonuçlar alabilmek adında tüm işlemlerin steril hastane ortamında yapılması gerekiyor, bu ilk aklımızda tutmamız gereken madde.

Hekim kontrolünde devam edilecek anestezik kremler ve benzeri terkipler yine kritik öneme sahip. Bir hanın bodrum katında güle oynaya yaptırdığın dövmeyi aynı basitlikte sildiremeyeceğin gerçeğiyle yüzleşmemiz isteniyor.

Lazer müdehalesinde Picosure ile Q Switched denen gelişmiş iki farklı yol uygulansa da son yıllarda öne çıkan çözüm daha az acılı ve ağrılı olan Picosure.

Yerli ve yabancı kaynaklarda konu ile alakalı farklı bilgiler mevcut: ‘yeni dövmeler kolay çıkıyor zira derinin alt tabaklarına renkler henüz tam olarak işlememiş’ tezine karşılık; eski dövmelerde başarının yüksek olduğu, yeni yapılmış dövmelerde başarı şansının düşük olduğu da iddia edilmekte. 

Kimyasal Peeling denen hadise ise başlı başına bir makale konusu ve ittifakla son derece zararlı. İltihaplı akıntılı yaralardan çekinen lazercileri sanal dünyada yolmak denilebilir.

“Asit boca edip ovalıyorsunuz sonrasında izlerden kurtuluyorsunuz” korkutuculuğu ile pazarlanmakta. Asitten korkanlar için dövme silme sabunu & solüsyonu gibi ucubelikler de mevcut.

Dövme sildirme işlemi, sadece “sıkılma” gibi tabi ve ilk akla gelen sebep yüzünden tercih edilmiyor.

Yoğun kilo alma veya benzer tıbbi durumlar yüzünden deformasyon yaşanabildiğinden bu noktada sildirme denenebiliyor. Dövme yapılan alanı “kesip alma”, en iptidai ve tercih edilmemesi gereken yol olarak ifade edilmekte.

Kanser riski var denilerek lazere karşı bir ön yargı yaratılıyor ve daha ucuz ancak hasarlı – dikişli bu yol öneriliyor.

Dövme yaptırmadan önce; “acaba sıkılır mıyım ya da hayatın olağan akışında sildirmem gereken bir durum yaşar mıyım” diye kendimize sormak ve tatmin edici bir cevap aramak zorundayız sanırım. Yukarıda da görebileceğiniz üzere revizyon ayrı bir dert sildirmek ise başlı başına bir işkence.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*