digitalocean pricing, digital ocean 100, digital ocean vds, digitalocean login, digitalocean server, digitalocean droplet, cloud digitalocean, digitalocean vps

DigitalOcean VPS Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Londra, Frankfurt, Amsterdam, San Fransisco, Toronto ve Singapur’da veri merkezlerine sahip uluslararası DigitalOcean; merkezi New York’ta olan servis sağlayıcı ya da daha yaygın bir ifadeyle “bulut hosting” firmasıdır.

Ucuz-istikrarlı düşük maliyetli ve kalitelidir. Kalitesiz yerli hosting firmalarına vereceğiz paralara gayet güzel ve akıcı VPS hizmeti almak mümkündür. 

Aylık 5$ minimum fiyatlarla başlayan paketler sunan firma, bizlere 9 ayrı paket seçeneği sunmaktadır.

Paketler; 5-10-20-40-80-160 ve 320 dolar olarak değişmekte ve sorunsuz üst pakete geçiş olanağı bulunmakta.

EDU uzantılı e-posta adresiniz varsa bu adres üzerinden Github’a üye olun ve Öğrenci Geliştirici Paketi ile gelen 50 dolarlık Digitalocean kredisini kullanın. Bu sayede sürekli bahsettiğimiz 5 $’lık paketi uzun süre kullanmak mümkündür.

DigitalOcean Avantajları Nelerdir?

 1. 1.146.118 web sitesi Kasım 2017 verilere göre servisi kullanmaktadır.
 2. Ödemeyi “saatlik” olarak alır.
 3. 5 dolarlık giriş paketi ile birden fazla WordPress’i rahatlıkla barındırabilirsiniz.
 4. Her ayın başında, kullandığını saat kadar faturalandırır.
 5. 512mb ram’e sahip serverları bile son derece yeterlidir.
 6. Teknik desteği konusunda bir sorun yaşamadık ve gayet hızlı!
 7. Hosting fiyatına VPS sahibi olursunuz.
 8. Süper hızlı kurum ile 1 dakikadan az bir zamanda VPS hizmetiniz hazır olur.
 9. Kurulum sırasında işlemi hızlandırmak adına hazır imajlara sahip.
 10. Yedekleme ve yönetim paneli gayet kullanışlı.
 11. Snapshot yani “siz ne zaman isterseniz” yedeklersiniz seçeneği de mevcut.
 12. CPU yüzde 70’i geçince bana mail at gibi ayarlar monitoring özelliğinde mevcut.
 13. Mysql ve PHP’nin otomatik yüklendiği bir droplet’i one-click-apps ile kurabilirsiniz.
 14. Ping sorununu aşmak için yakın bölge tercihi mantıklı. Hollanda veya Almanya ideali.
 15. Hesabınızın kilitlenip bir daha açılmaması için doğru bilgiler girin.

Referans sistemi ile siz de ben de kazanıyoruz. Aşağıda da paylaşacağımız link üzerinden sisteme üye olduğunuz zaman siz 10$ hediye kredi kazanıyorsunuz bende düzenli kullanımınız sonrasında 25$ kazanabiliyorum. 

Eğer gelecek vadeden bir blog ya da web sitesi planlıyorsanız kesinlikle ilk adımı DigitalOCEAN ile atmalısınız. Hem lokal ve her an patlamaya hazır hosting firmaları ile uğraşmayacaksınız hem de web siteniz yüzlerce farklı site ile aynı IP üzerinde barındırılmayacak.

Ödemeyi ABD kanunları gereği hizmet sonrasında alır. Kredi kartınızda limit yok ya da para çekilemez ise, e-posta göndererek uyarırlar. Parayı çekemedik, kapattık gitti demezler. DigitalOcean’un topluluk sayfaları sürekli olarak güncellenir ve yönetilir. Bu şekilde aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

DigitalOcean’a Nasıl Üye Olunur?

Referanslı olarak üye olmak isterseniz bu link üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Bu şekilde uzak diyarlarda size ait bir bilgisayar sahibi olacaksınız, üstelik hesabınıza otomatik olarak 10$ ücretsiz kredi yüklenecek! Hesabınızın aktifleşmesi için geçerli bir kredi kartını eklemeli ya da PayPal ile belirlenen bir tutarda ödeme yapmalısınız.

Sanal kart ve banka kartı kabul etmediklerini belirtelim. Bu sayede, üye olmak isteyen kişinin ciddiyetini anlıyor ve yaşanması muhtemel sahtekarlıkları da engellemiş oluyorlar.

Yaşamak değiI, beni bu teIaş öIdürecek. → “Özdemir Asaf”

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

4 Yorum

  • Faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Ben de çok memnun oldum inanın işinize yaradığına.. Paylaşımlı hostingler yerine böyle hızlı hizmetleri kullanmak çok iyi oluyor. Ben de R10 forumu üzerinden bilgi sahibi olmuş ve o şekilde tanışmıştım. Kolayca kurabildiğinize de çok memnun oldum.

  • PageSpeed Insights üzerinden sitenizin hızını ve bunu etkileyen faktörleri inceleyebilirsiniz. R10 ve benzer forumlarda görsellerin minimize edilmesinden tutun da farklı eklentilerle hızın artırılması önerilerine kadar farklı başlıklar bulabilirsiniz. Bu şekilde bir VPS alırsan tek IP’de bulunacağın için site hızın elbette gözle görülür oranda artacaktır. 5 dolarlık bir paket “eğer tek site” barındıracaksan işini fazlasıyla görür..

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*