ceo nedir maas, ceo maaslar, sio nedir, ceo nasl olunur, ceo sirket sahibi midir, ceo olmak icin hangi bolum okunmal, ceo nedir nasl olunur, cmo nedir

CEO Olabileceğine İnananlar Grubu

Dünya üzerinde bir yerlerde adınıza hürmeten tunçtan heykeliniz de olsa pratikte CEO olmanız çok zordur.

Neticede patronun maaşla çalışan pahalı bir kölesi, hissedar olmayan paralı asker denilerek cemiyette kıyasıya küçümsenmeye çalışılan CEO dediğiniz idareciler; insanüstü, kurumsal Tanrı (!) kişiler olarak bilinmekte.

Plazada aynı asansöre binebileceğiniz, selam alıp verebileceğiniz yan masanızda oturabilen birisi olarak kafanızda canlandırmayın.

Öyle bir manevi kast mevcuttur ki aynı kaldırımda bile yürümekten çekinirsiniz.

Demem o ki, basit web aramaları ile CEO (icra kurulu başkanı) nasıl olunur sorusuna tatmin edici cevaplar arıyor, bir şekilde motive olabiliyorsanız falezlerden atlayabilir yahut kendinizi taşla ezebilirsiniz.

Şimdilerde; Facebook’daki kıçı kırık şirket profiline ya da marangoz kartvizitine CEO yazarak ayağa düşürülmeye çalışıyor, “peki sen CEO isen Google’ın ki Coca Cola’nın ki ne” sorusunu ısrarla görmezden geliyoruz.

5 kişiyi idare edemezken çok uluslu bir şirketi yönetme hayalleriyle yanıp tutuşuyor, zihnimizi zinaya zorluyoruz. (“si-i-o” diye telaffuz edilir)

Bir kaç yabancı dili enfes konuşabilen, tuğla gibi bir CV’ye ve ışık ışıl akademik bir kariyere sahip; din-diyanet, spor-siyaset konularında ortalamanın çok çok üzerinde benzersiz bir kişi olabilirsiniz.

Boş zamanlarınızda kilden heykel yapıp fularlı arkadaşlarınızla Camus de tartışabilirsiniz. Yahut; siyasi dostlarınızla ve kanaat önderleriyle 5 çayı için buluşabilir, yemeğin içine konan safranı da saatlerce irdeleyebilirsiniz.

Tüm bu saydıklarımız bir miktar şansınızı artırır ancak kimse size “pazartesi gel başla” demez.

Kırıcılık sınırlarını zorlayan, ruhunuzu tokatlayan bu makaleyi kendinize gelmeniz, gerçek Dünya ile yüzleşmeniz için kaleme aldım. Affınız ricasıyla.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*