Canım Çok Sıkılıyor Ne Yapmam Gerekiyor?

Canınız sıkıldığında yapabileceklerinizin listesine gelin hep birlikte bakalım.

Telgraf Gönderin!

İnternet üzerinden dakikalar içinde kolayca telgraf gönderebileceğinizi biliyor muydunuz?

WhatsApp’ın kağıtta olanı ve az biraz da olsa paralısı diyelim! Çok sevdiğiniz arkadaşlarınıza ya da şehir dışındaki dostlarınıza bu şekilde ulaştığınızda emin olun çok şaşıracaklar. Muhtemelen hayatlarında ilk telgrafı sizden alacakları için ölene kadar da unutulmayacaksınız!

Sosyal Medya Detoksu:

Gereksiz kişileri ve grupları ağ listelerinizden silmek size ferahlık verecek bir başka yöntem. Akıllı cihazlarınızı ve listelerinizi düzenleyebilir, neden takip ettiğinizi hatırlamadığınız kişileri sonsuza kadar uçurabilirsiniz. Artık kullanmadığınız e-posta adreslerini silmek veya birleştirmek de faydalı anlık işlerdir.

Yemek Yapabilirsiniz:

Kokteyl, salata, ana yemek ya da daha basit bir şeyler! Tercih size kalmış. Bir iki arkadaş davet edebilir veya sadece kendiniz için bir şeyler hazırlayabilirsiniz.

Kabaran bir keki izlemek emin olun can sıkıntınızı bir nebze olsun azaltacaktır. Bir yandan da fotoğraflayıp paylaşırsanız gelen yorumlarla daha da keyiflenebilirsiniz. Bir fon müziği bulmayı ihmal etmeyin. Evde Burger yapmayı deneyebilirsiniz mesela!

Fazlalıklardan Kurtulun:

Artık yüzüne bakmadığınız, bir kez bile giymediğiniz kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları ayırabilirsiniz.

Bunu ihtiyaç sahipleri için yaptığınızı düşünürseniz yığınlar içinde canınız daha da sıkılmaz, motivasyonunuz artar. Hem kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde yeniden yerleştirecek, satma yolunu tercih ederseniz para da kazanacaksınız.

Kitap bizce bir “fazlalık” değil ancak basılı materyalleri de tasnif etmeniz ferahlamanıza yardımcı olabilir. Ne satmak ne de kimseye vermek istiyorum diyenlerdenseniz “kıyafet kombini” yaparak kafa dağıtmak mümkün.

Filmler Her zaman Kurtarıcıdır:

Uzun süredir izlemek istediğiniz film ya da dizileri izlemeye başlayabilirsiniz. Hiç bir fikrim yok diyenler IMBD puanı yüksek yapımlar arasından tercih yapabilir.

Cips-Kola, Çay-Kurabiye ve Kahve-Çikolata bu güzel seansta size eşlik edecek yardımcılarınız olacak. Bilgisayarda izlemeyi tercih ederseniz balkona ya da seçtiğiniz farklı bir mekanda kendi küçük sinema salonunuzu oluşturabilirsiniz.

Eğlenceli bir müzik aç. Hayvan barınaklarını ziyaret et. Tiyatroya git. Gelen ve gönderilen kutunu “dosyalarını” düzenle. Meditasyon yap ya da dua et. Bir blog yazısı yaz. Kendini zenginleştirmek için bir kursa kaydol. Oku. Sevdiğin birilerini yanına çağır. Yavru bir muhabbet kuşu al ve konuşturabilmeyi dene. Bir iki gün izin alıp kısa bir tatile çık. Sudoku oyna – bulmaca çöz. Çizgi film veya animasyon izle. Sevdiğin birini ara. Egzersiz yap. Çikolata tüket. İÇİNE ATMA!

Online Alışveriş Kesinlikle İlk Sırada:

Bunların hiç birini yapmak istemiyorum diyorsanız AliExpress’ten uygun fiyatlı ürün ve eğlenceliklere bir göz atmanızı öneririz. Siparişleriniz 1-2 haftada gelecek de olsa bu Çin sitesi, sıkıntılı anlarınız için kesinlikle en iyi kafa dağıtıcılardan birisi olacak.

Madem artık bilgisayar başına geldiniz; blog açıp paylaşımlara başlayabilir veya bilgisayarınızda temizlik yapabilirsiniz.

Eşyalarınızın Yerini Değiştirin!

Salonunuzu veya oturma odanızı gücünüzün yettiği kadar yeniden dekore etmek ferahlamanıza yardımcı bir başka yöntem. Bu esnada biraz toz almanız gerekebilir ancak netice sizi fazlasıyla memnun edecek emin olun. Bir kahve alın ve ayaklarınızı uzatın! Ortaya çıkan yeni atmosfere siz bile inanamayacaksınız.

Bize Daha Bir Hap Liste Yap!

Tüm bu yazdıklarımız ilginizi çekmediyse; dışarı çıkıp bir dilek feneri uçurabilir, eski sevgilileri stalk’layabilir, hiç görmediğiniz bir yerlere gidebilir, alışveriş yapabilir ya da bowling’i deneyebilir, birilerini bir yerlere davet edebilir, eğer evdeyseniz gündüz kuşağı programlarını çerezlerle takip edebilir, büyükleri ziyaret edebilir veya sarhoş olana kadar içebilirsiniz.

Pijama partisi de son derece klasik ancak eğlenceli bir başka öneri.

Sıkıntınızın sırrı sizin elinizde değil başkalarının elindedir. → Balzac

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*