büyücülük

Büyü Çeşitleri ve Hayvanlarla İlişkisi

Çöplüğe atılan, işkence gören kedi ya da köpeklere dair faili meçhul haberlerin özellikle sosyal medyada sık yer bulmaya başlaması, “hayvan katliamlarının sebebi ‘7 büyük günahtan biri olarak sayılan’ büyücülük mü” sorusunu akıllara getiriyor.

Detaylara girmeyeceğim ancak yapılan büyünün çeşidine göre hayvanlardan yararlandığı, bir vakitler Satanistlerin kedi ölümleri ile ilişkilendirildiği biliniyor. 

Hadi canım, büyü ve büyücülük ne kadar büyük bir pazar olabilir ki diyenlerin, herhangi bir arama motoruna “medyum” veya “büyü” kelimelerini yazarak çıkan sonuçları incelemesini öneririm. Sevdiğini kendisine döndürmek isteyen; aşk veya bağlama büyüleri peşinde koşan yüzbinler emin olun milyonlarca liralık bir pazarın katlanarak artışına neden olmakta.

Muska, tarot, yıldızname vb alt kategorilere ise hiç girmiyorum.

Büyücülerin özellikle papaz büyüsü için faydalandığı binlere malzeme arasında ölü diri hayvanlar, hayvan kanı ve organları ağırlıkta. Kulakları ve gözleri kesilip oyulan, farklı işkencelere maruz kalan hayvanlar arasında ilk akla gelenler kedi-köpek de değil üstelik.

Gözünü para hırsı bürümüş; Allah’tan kuldan utanmaz bir büyücü medyum ya da tedarikçisi her neyse, kendisine gelen bir müşterisine “kuzular, koçlar domuzlar eceliyle ölsün de kullanalım, sizi bir süre bekleteceğim” demeyeceğine göre anlık ihtiyaçlarını bu hayvanları katlederek gideriyor oluşu ilk akla gelen seçenek. 

Giden sevgiliyi 72 saatte geri getireceğini iddia eden cinci büyücü siteleri araştırdığımız sırada, karşımıza çıkan şu paragrafa dikkat: “…Diğer bir yöntem ise hayvan kesmektir. Genellikle siyah bir hayvan olmalı, o havanın ya kafası kesilir ya da boğulur. Sonra da pis bir mekana götürülüyor. Şeytanlar harabe mekanları severler ve çoğunlukla orada yaşarlar.”

Son olarak dehşete düşürecek bir de ajans haberi paylaşalım. 23 Ocak 2015 tarihli Akşam gazetesi haberinin deşifresi tüm tezi destekler nitelikte. 

İstanbul Sarıyer’de poşete konup denize atılan beyaz renkli terrier cinsi bir köpek, kalbindeki darbe ve üstündeki kadın saçları ile dikkat çeker. Durum üst üste yaşanınca görüşlerine başvurulan medyumlar “Kalbinden aldığı darbeyle öldürülen köpekle yapılan büyü, ölüm büyüsüdür!” diyecektir.

21 Kasım 2018’de karşımıza çıkan bir haber spotunu da ekleyelim: “İstanbul Gazi Mahallesinde son günlerde kuyruğu kesilmiş sokak kedileri mahalle halkını tedirgin etmeye başladı. Mahalle sakinleri bunun ‘büyü’ için yapıldığını öne sürdü.” Kaynak: Posta Gazetesi.

Faydalı Linkler:

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*