Doğaüstü olaylar

Başımdan Geçen Doğaüstü Olaylar

Üniversite yılları sene 1999. Her yorgun er kişi gibi akşam vakti geldi ve yatağa uzandım, yatak sağdan soldan sallanmaya başladı. Ya da bir süre sonra emin değilim. Uykuyla uyanıklık arasındayım ve bunu kendi kendime yaptığıma yatağı kendi kendime salladığıma ikna olmaya çalışıyorum. Önce; “zaten artçılar oluyor, kesin şu an deprem oluyor” dedim ama sallantı kesilmedi. Kızılay’da kan verirmişcesine zerre kıpırdamıyorum. Avizelere sağa sola baktım her şey yerli yerinde. O an bir şeyler ters gidiyor dedim. Bir iki dua okudum ve kesildi. Öyle ters ayaklılarla konuştum hikaye değil ama yine de 10 üzerinden 4 verilebilir.

Sene 90’lar. Silivri’de kumlara oturmuş boş boş denize bakıyorum. Hava binbeşyüz derece. Bir Çingen ablamız kostümünden ve geniz sesinden aldığı hadsiz cesaretle olacak, fal isteyip istemediğimi sordu. Reddedişimizden rahatsız olmamış ya da bir potansiyel görmüş olacak ki aynı kalıbı özne & yüklem değişiklikleri ile tekrarladı. Önümden geçtiği son seferinde, “hadi bende olsun, para pul istemiyorum bakacağım” diyerek çöktü önüme.. Bu çekici bilabedel teklifle kendisine bir anda ısınıverdim ve dinlemeye başladım. Sadece benim bilebileceğim şeyleri anlattıktan sonra (o yıllar internet ve stalk’lama da daha icat olmuş değil) çok büyük bir adam olacağımı ve önümde büyük bir masa gördüğünü söyledi. Bunun ekmeğini uzun yıllar yemiş ve ne zaman canım sıkılsa bu mevzuyu düşünüp motivasyonumu artırmışlığım vardır.

Büyük adam olmadım ama masa konusunu tutturmuş. Zaten hangi beyaz yakanın masası yok ki.. Buna da 10 üzerinden 6 verelim.

Tarihler 17 Ağustos 1999. O ilk paragrafta bahsettiğim Beşiktaş’taki evdeyim lakin bu sefer evde başkaları da var. Ev son kat ve muazzam sıcak. Her gece olduğu gibi balkona yatağımı yaptım ve yattım uyudum. Uykumda (burada dikkat) yine aynı yerde uykudayım ve daha önce hiç bir rüyada rastlamadığım acayip bir iç sıkıntısıyla yattığım yerden yarı doğruluyorum. Ortalık “kör oldum” dedirtecek kadar zifiri karanlık ancak evin önündeki yıkık Ermeni okulunun önünden iki kişi “gell geeeel” diye çağırıyor. Rüyalarda mantık aramamak lazım. Tam seslenmeleri bitti ev sallanmaya başladı. Yorumlara göre bu üç harfli olduğuna ittifak ettiğimiz arkadaşlara kapılıp gitseydim şu satırları dahi yazamayacaktım. Alıp götüreceklermiş beni.

Beni en çok etkileyen bu mevzu olmuştur. Bu 3 paranormal hadisenin psikolojik tahlilini yapabilecek varsa erbabından dinlemek isterim. Başınıza gelen bu ve benzer olayları paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu arada şimdilerde restore edilen o okulu olay yerini merak edenler için o meşhur mekan ve balkon

Yazıya 10 Temmuz 2018 İlavesi – Olayın platosu yine aynı ev ancak aklıma geldiği an unutmadan paylaşmak istedim. Tarihini çok iyi hatırlıyorum, zira bir sonraki gün Avustralya’daki Olimpiyat Oyunlarının açılış törenlerini izlemiştik. Sene 2000.

 

2 misafirim var gece oturuyoruz. Arkadaşlarımdan biri, çok güzel bir tespih çıkardı. Baktık ettik ama gerçekten çok güzel. Gümüş, parlak. İnceledik ‘ne güzelmiş’ dedik sahibine verdik. Yattık uyuduk sonrasında.. Uyandığımızda tespih yoktu. Hemen aklınıza ‘eve biri girmiştir’ gelmesin. Kapıları kilitliyoruz. Hadi öyle oldu diyelim, neden sadece tek tespih alarak çıksın. Dolasıyla bu senaryoyu eledim. Evde o sabah aramalara başladım. Her yere, o odanın her yerine baktık. Koltuğun kolçaklarına kadar söktük. Yok yok. Tespih uçtu gitti.

 

İşin garibi diğer iki kişiye de kendimden daha çok güvenirim çok samimi arkadaşlarım. Hiç kimsenin aklına en ufak bir senaryo bile gelmiyor. Özetle bulamadık. Bu son olay en çok merak ettiğim hadiselerden biridir. Ara sıra aklıma gelir, adam akıllı bir açıklama bulamam.

1979 → Bilgi & Medya ve İletişim → Star & Kanal 6 & Hür FM → Vatan Gazetesi → Turkcell → Bilge Adam → Boxer Dergisi → NTT Docomo → StarGrup → Realista Turkey - Şu sıralar AOF Tarih bölümü öğrencisi. - Yekta'nın BABASI

6 Yorum

 1. ben inanırım bazen başımıza gelen bu olaylara
  çocukken anlatırlardı korkardık
  şimdi biliyoruz ki 3 harfliler istediği ile uğraşıyor
  ben duanın işe yaradığını düşünenlerdenim
  oku üfle yatmadan önce :))

  • Sağolasın. Öyle yapıyorum evet. Yıllardır başıma böyle bir şey gelmedi :)) En tehlikeli üç harfliler; Asu, Ece, Can, Ali, Nur. Ne gelirse insanlardan geliyor artık!

 2. Üniversitede okurken benzer bir kaç olay yaşamıştım ama ben biraz beynimizin oyunu olduğu kanaatindeyim. Yani her zaman olan sesler yalnız olduğumuzda neden korkunç gelir bize? gibi düşünüyorum. İnanıyorum tabi ki başka varlıklara da.

  • Valla Kadriye inan üçü de kalpten söylüyorum senaryo değil.

   Gerçi bunları yaşayalı neredeyse 20 sene olacak. Bu süre zarfında böyle paranormal bir hadise başıma gelmedi. Demek kartlaşıyoruz.. Tenezzül edip uğraşmıyorlar bile benimle..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*