evde para kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanıyoruz

Nijerya’daki madenlere ortak olmamı isteyen İngilizce e-posta’lara ne kadar itibar ettiysem, internetle yaşıt bu anket işlerine de o kadar güvenmişimdir. Ta ki birkaç gün önce Ysense ile tanışana kadar.

Biraz tanıtım spotu tadında olsa da inanın amacımız vakit almak yahut REF linke yönlendirip mevcut hesabımızı köpürtmek değil.

Merak edenlerdenseniz devam edelim o halde;

Clixsense (şimdilerde YSense oldu) hakkında çok fazla “Han Duvarları” tadında doküman mevcut ve mümkün olduğunca tüm bilgileri sizleri boğmadan HAP haliyle sunmaya çalışacağım.

SURVEYS yani “anketler” başlığı altında görebileceğiniz OpinionWorld ve OpinionSurveys alanları; gün içinde sürekli ve mümkün olduğunca sık kontrol etmeniz gereken kısımlar.

Anket geldiği zaman, kuracağınız ClixAddon eklentisi ile bildirim alabileceğiniz gibi benim gibi masa başı bir işiniz varsa ” ara sıra tıkla kontrol” et usulü de ilerleyebilirsiniz. Bu eklentiyi mutlaka kurmanızı öneririm.

Merak etmeyin, anketlerin tümü Türkçe geliyor ve bir kaç Google Translate ayarı ile diğer alanlara da hakim olmak olası. Bahsettiğim alanlarda halihazırda bir anket mevcut değilse uyarı penceresi beliriveriyor. Bu sayede o anda uygun bir anket olmadığını ve daha sonra kontrol etmemiz gerektiğini anlayabiliyoruz:

Sisteme ilk kez kayıt olacaklar için verecekleri bilgilerin doğruluğu, AD & Soyad ve diğer tüm bilgilerin eksiksiz girilmesi çok önemli keza anketlerde vereceğimiz cevaplarda da samimi olmak gerekiyor.

Kadınlar ile ilgili anketler sık geliyor diye “bir kadın” gibi kaydolup davranmamak yahut içmediği halde tütün ürünleri yahut içki kullanıyorum dememek gerek. Sistemin, yanlış bilgi verenlerden paralarını çektiği senaryolar yaşanabiliyor aman dikkat! (Buraya dikkat; “40 yaşında ve 3 çocuklu kadın gibi hesap aç diyenlere inanmayın.”)

Sisteme girişte farklı firmalar için ayrı ayrı biraz uzun olabilen bilgi formları doldurmanız gerekebilir; hepsinde benzer seçenekleri işaretlemeyi unutmayın.

Anketlerden önce eleme soruları da olabiliyor. Sigara içmiyorum derseniz, üretici firmaların anketlerine katılmayı beklemeyin ya da son 3 ayda abur cubur almadım seçeneğini seçerseniz cips anketleri sizi kabul etmeyebilir. Bebeğim yok derseniz, bebek bezi anketine de katılamazsınız gibi. Yine de bana sorarsanız cevaplarda samimi olmak gerekli.

Kazançlar dolar olarak sisteme işliyor ve takdir edersiniz ki dövizin bu kadar hareketli olduğu bir zamanda aylık 50 dolar kazanabilmek; – 2019 Ocak kuruyla 274 TL’ye tekabül ediyor – hiç de kötü bir para değil.

İlk zamanlarda işleyiş biraz karışık gelebilir ancak FORUM kısmında Türkçe dil seçeneğinin bulunması işleri kolaylaştıracak. Sadece 1 saatinizi ayırarak tüm akışı kolayca çözebilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak bu kadar basit.

Sadece Anket Doldurmuyoruz!

SURVEYS yani “anketler” başlığı olduğundan bahsetmiştim hatırlarsanız. Tek gelir buradan gelmiyor elbet!

Mesela bir arkadaşımdan şöyle bir mesaj almıştım: “Offers’dan Adscend’e girin, burada bilgisayar için Heavy Metal Machines diye bir oyun var. İndirip kurun ve 1-2 dk açık tutun 0.87 $ kazanıyorsunuz, yaklaşık 15-20 dk içinde hesabınıza geçiyor.” Buradan da Offers yani teklifler kısmına geçiş yapmış olduk görülebileceği üzere!

Offers – AdGate alanından, kullandığınızı akıllı cihazı iOs veya Android olarak tanımlamanız gerek. Bu sayede listedeki uygulamaları indirdiğinizde hesabınıza para geçecek. Oyunları sonrasında silebilirsiniz. Devamlı kalması gerekmiyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Puan vermeyen purchase’ler yerine sadece install + open yazanları seçin ve yükleyip açın. Bazı kazanç senaryoları da bu şekilde olabiliyor özetle. Dediğim gibi işleyişi çözmek 1-2 saatten fazlasını almaz.

TASKS yani görevler diye de bir kategori göreceksiniz; şahsen hamallık ve enerjinizi harcamamanız gereken bir alan ancak vakti olanlar ve merak edenler sistemin içinde yer alan Türkçe Forum kısmından detayları inceleyebilir. Özetle OFFERS ve SURVEYS kısmını iyi takip etmek gerekiyor.

Offerstaki, Wannads’taki ve Trialpay’deki anketler özellikle. Bunun yanı sıra Offertoro’daki ve Adscend’deki uygulamaları da dediğim gibi indiririm hep. Şimdi bu İngilizce isimler size karışık gelmesin. Bir iki gün içinde hepsi yerli yerine oturuyor inanın!

Atlamadan bir not daha ekleyelim. Haftasonları ve Noel gibi tatil günleri biraz yavan geçer ve anket pek gelmez. Bu hafta-sonu evdeyim ek gelir için neler yapabilirim diye düşünecekseniz aklınızda olsun!

 • Az ama öz kazandırır!
 • Anket, teklif ya da görevlere katılarak para kazanabilirsiniz.
 • Farklı dillerde anket görmemek için kaydolurken VPN’i kapatın!
 • Yine bilgisayarınızda reklam engelleyici varsa kapatmalısınız!
 • Site İngilizce ancak anketler Türkçe merak etmeyin!
 • ABD’de yaşıyorsanız günde 50 anket görebiliyorsunuz.
 • Maalesef Türkiye’de bu oran oldukça düşük!
 • Clixaddon diye bir bildirim eklentisi mevcut ve mutlaka kurun!
 • Ne olduğunu anlayana kadar sistemden soğumayın! Emek şart!

Nasıl Para Çekeceğiz:

Profile and Settings altındaki “Payments” yani ödemeler alanından “Payoneer” ile sadece 2 dolar komisyon ile ödeme alabilirsiniz! Farklı ödemek imkanları olsa da şu an en sık rağbet edilen aracı bu. Bir nevi Paypal.

Dikkat edilmesi gereken nokta, hesabınızda 52 dolar olması gerektiği. Malum 2 dolar da komisyon alıyorlar. Saadet zinciri değil arkadaşlar merak etmeyin!

Son bir not: “Özel mesaj yoluyla size ulaşıp değişik vaatlerle hesabınızı kapattırıp onların referans linklerinden üye olmanızı sağlamaya çalışacak kişilere itibar etmeyin!”

Eğer → bu linkten ← üye olursanız sponsorunuz olabilir, sistem içindeki gelişmenizi takip edebilirim. Tek tıkla ulaşabilirsiniz her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. Ayrıca kazanacağınız paraya dokunulmadan miktarın yüzde 20’si kadar da bana bonus verilir.

Referans ile üye olmak istemezseniz banner’a tıklayarak normal yolla üye olabilirsiniz. Bu arada ilerleyen günlerde yazıyı güncelleyip kazanç da paylaşacağım bilginize. Yazının yorum kısmından da aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

17 Yorum

  • Valla ben de inanmıyordum ama ödeme alan arkadaşlar var. Ben de ödeme paylaşacağım. Biraz emek ve takip istiyor. Bir de kiminine göre 50-60 dolar çok uğraşılacak bir para değil.

 1. Ben sanki eskiden üyeydim buraya. Şimdi senin hesaba tıklayıp bi’ gideyim neymiş son durum. Bu arada benim Nijerya’da değil de Nijer’de bir gümüş madenine ortaklığım var abi. 🙂

  (Özlettin kendini bu arada.)

  • Hahahaha çok yaşa.. Sanırım eski hesaplardaki bakiyeler – hesaba uzun süre giriş yapılmadığında – sıfırlanıyor bilgin olsun.. Bu arada Clixsense’in Türkçe forum sitesi var epey aktif insanlar.. Bir ödeme alan arkadaşım da olunca böyle bir yazı paylaşmak istedim.. Sağol bu arada.. Uzun zamandır işten güçten fırsat bulup da yazamamıştım.

 2. Genelde anket doldurma gibi para kazanma hayalleri ya çok zor düşük miktarda ya da hiç kazandırmıyor 🙂 Ama eline koluna sağlık yine güzel bir yazı ve anlatım olmuş. Benden tavsiye tanıdık birinden ödeme aldığını görmeden böyle işlere bulaşmayın…

  • Kesinlikle katılıyorum. Bu konuyla alakalı yani para kazandırdığını iddia eden yüzlerce site mevcut. Bahsettiğim site ise yıllardır ödeme yapan bir firma. Tabi ödeme alamadığını iddia eden kişiler hakkında da bir araştırma yaptım. Evvela anketlerde samimi olmalısınız. VPN kullanımı ya da buna benzer manipülatif işlemler sonucu hesabınız banlanabiliyor. Özellikle bu yazıyı Avrupa ülkelerinden okuyan arkadaşlar varsa mutlaka denemeli zira oranlar ve anket gelme sayıları bu ülkelerde çok fazla.. Şahsen denemediğim ve faydalı olmayacağına inandığım bir mevzuyu 3-5 de olsa takipçilerimle paylaşmayı uygun görmem.. Minimum para çekme tutarı 20 dolar tabi 2 dolar da komisyon alıyorlar.. 22 dolar hedefime ulaşır ulaşmaz yazıyı güncelleyeceğim inşallah. Yorumunuz ve aramıza katıldığınız için ayrıca teşekkür ederim.

 3. 10 yıl önce böyle anket sitelerine kayıt olmuştum. çok boş işlerdi ve kazandırmıyordu. acaba bir denesem mi bunu? reften kayıt olayım bakayım neler değişmiş.

  • Ben de 24 Aralıktan bu yana 4 dolar kazanmışım tabi sürekli bilgisayar başında olmamın da etkisi var. Payoneer ile 20 $ olduğu zaman cüzi bir komisyonla çekmek mümkün. Özetle hesabında 22 dolar olmasına dikkat et! Günde 1 dolar ulaşılamayacak bir hedef değil bence. Kendini çok sıkmadan sisteme yavaş yavaş hakim olmaya çalışırsan kazanmaman için hiç bir neden yok.. Özel mesajda da belirtmiştim Türkçe forum sitesi sürekli aktif ve insanlar bilgilerini paylaşıyorlar. Şimdilik SURVEY yani anketler üzerinden ilerlersen zamanla daha aktif olup daha çok kazanırsın inşallah. Ben çok sevindim faydam dokunmasına.. 20 olduğun zaman bir de içerik paylaşırsın takipçilerinle.. Kendi ağını da oluşturursan daha çok kazanırsın. Son olarak şu var: ABD’de özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde çok fazla sayıda anket geliyor günde.. Bizde haftasonları ve NOEL gibi tatil günlerinde düşük olmakla beraber yine de sayı kötü değil. Hiçbir şey yapmana gerek yok. Bildirimleri aç yeter. Selametle (:

 4. Aslında çevremde çok duyuyorum antek doldurarak para kazanmak taktikleri ama nedense hep sonu hüsran gibi yani onlarca anket doldurmak gözümü korkutuyor açıkcası. Hatta bir kaç tanesine üye oldum ama size uygun anket yok şeklinde üye oldum aylık 25 30 dolar gelse biz öğrenciler için büyük para 🙂

  • Sevgili Bilgin; ben de şu an 5 dolar civarındayım. Sanırım 1 ay içinde 2o dolar sınırına ulaşır ve ödeme kayıtlarını sizlerle paylaşırım. Tabi bu işlerde biraz sebat etmek gerekiyor. Biraz da aceleci olunca hemen sıkılıveriyoruz. Şunu da unutmamak lazım, peşine düşmediğiniz ve vazgeçtiğiniz 1-2 dolarlık ufak bakiyeler bir süre giriş yapmamanız durumunda söz konusu firmaya kalıyor. Aslında ödeme yapıyorlar ama en büyük kazançları senin benim gibi hemen sıkılıveren insanlar.

 5. Şimdiye kadar internetten anket doldurup da mutlu olan görmedim. Anket firmaları mı alacaklarını alamıyorlar da ondan ödeme yapmıyorlar, yoksa tüm anket siteleri mi çakal anlamadım. Hep bi içeride parasının kaldığından bahsedenleri duyuyorum. Güzel yazı, teşekkürler.

  • Aynen.. Şimdiye kadar 6 dolara yakın birikmiş. 20 olunca da çekmeyi düşünüyorum. Bakalım… Ekran görüntüsü vs arkadaşlarla paylaşacağım.

   • Yeni bir başlıkta; günde ne kadar zaman ayırdığınızı, anket çeşitlerini, kazancı yazarsanız okuyacağımdan emin olabilirsiniz 🙂

 6. Sıkıntılı sistemler aniden hesapların kapatılması vs mevzuları düşününce bence vakit kaybedilmemesi gerekir, tabi insanın hür özgür iradesi ama bence nosense yani.

  • Tam bir ankete başladığınız zaman sistem atabiliyor, biraz vakit ayırmak gerekiyor. Şu yorumu yazdığım sırada baktım, 10 dolar civarı birikmiş. Detayları paylaşacağım.

 7. Doldurduğunuz her anket için para kazanmak istiyorsanız ysense doğru bir seçim olacaktır. Özellikle dolar bu kadar yükselmişken. Bu paylaşım için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*