Anket Doldurarak Nasıl Para Kazandım?

9 Ocak 2019 tarihli son yazımda; çevrimiçi anket macerasına meraklandığımı, olumlu olumsuz neyle karşılaşırsam karşılaşayım sonuçları eğip bükmeden paylaşacağımı ifade etmiştim hatırlarsınız…

Haberler gayet güzel!  22 dolarlık ilk cücük ödememi  “bakınız” bir kaç gün önce aldım, hatta çoktan harcadım bile. 

Bahsedeceğim; web dünyasında sayısız benzeri olan sanal anket sistemi Ysense (eski adı clixsense), eksileri ve artıları olan ancak kesinlikle kullanıcısına ödeme yapan bir yapı.

İnternet’te benzerlerini bolca bulabileceğiniz “değerlendirme yazılarından” bir tanesini de ben kaleme almak isterim. Öncelikle şu ekran görüntüsünü atlamadan altlara bir yere iliştirelim de namımız yürüsün:

Hesabımda 22 dolar bakiyeyi görür görmez, sizlerle de bir an evvel paylaşma heyecanıyla ve elbette TANGO CARD yardımıyla sanal kart oluşturma talimatı verdim! 3-4 günlük rutin bir kontrolleri sonrasında e-posta adresime bu şekilde bir bilgi kartı gönderildi.

Tabi harcama yaptığım için kalan 1.02 USD’yi görmeniz normal. Onu harcayamadığım için bu şekilde kaldı..

Para fiziksel olarak elime geçsin, hesabıma yatsın da göreyim derseniz Payoneer’i ya da farklı ödeme biçimlerini seçebilirsiniz. Kendileri; Tango aksine 2 dolarlık komisyonla paranızı gönderiyor. Esasen ben de bu şekilde yapacaktım lakin 20 dolarlık minimum para çekme limitini son anda 50 dolara yükselttiklerini öğrendim ve canım sıkıldı. O esnada; dediğim gibi hesapta 22 dolar vardı.. Neyse;

Anket işleri biraz çetrefilli. Evvela oluşturduğunuz profilde yani ilk adımda, esasen her aşamada samimi olmanız gerekiyor.  yani erkekseniz “çok anket gelir” diyerek “çocuklu bir kadın” gibi davranmamalı ve dolambaçlı yollara sapmamalısınız. .

Tutarsızlık olduğu takdirde sistem haklı olarak paranızı vermiyor. Bana da 40 yaşında, evli ve iki çocuklu bir adama uygun ne tip anket varsa gönderdiler. Yani algoritmalarının bu şekilde çalıştığını düşünüyorum..

Yani evet; 22 dolarlık bir bakiye şenliklerle kutlanacak “çakk” yapılacak bir para değil ancak neticede siz değerli arkadaşlarıma mahcup olmadım ve 3-5’te olsa bir şeyler kazanabildiğimi göstermiş oldum. Yani istesem 100 dolar yahut farklı miktarlarda olmasını da bekleyebilirdim.

Masabaşı bir işim olduğu ve neredeyse günün 10 saatini bilgisayar başında geçirdiğim için kurduğum bir Chrome eklentisiyle güncel anketlerden haberdar oldum…

Burada can sıkan taraf; tam bir ankete başlayıp ilerlediğinizde, sistem pat diye sizi “uygun değilsiniz..” uyarısıyla atabiliyor. Bana da son zamanlarda epey yaptı.. Bu noktada; sıkılgan ve vakitsiz arkadaşların “dolandırıcı bu adamlar yeaa” demesi yaftalaması gayet normal.

Anket başına 0.50 dolar da kazanabilirsiniz 1.60 USD’lik anketler de gördüğüm oldu. Tamamen oluşturduğunuz profille uygunluğunuzla doğru orantılı..

Geniş geniş takılarak ve saldırmadan hemen hemen 1 ay gibi kısa bir sürede 22 dolar yani Mart 2019 kuruyla 120 TL kazandım. Belki de biraz asılsaydım ya da benzer bir kaç firma ile daha çalışsaydım kısa sürede daha çok kazanabilirdim.

anket doldurarak para kazanmak

Evde vakit geçirenler, uyarı seslerini açarak bildirimleri jet hızında alabilir. Bende de tanımlı bir “horoz sesi” mevcuttu ancak çalıştığım şirkette böylesine gümbürtülü bir hatırlatma seçeneği uygun olmayacağı, kulaklığı da pek sevmediğim için sesi işyerinde kapattım!

Toparlayalım; 22 dolardan sonra tekrar sıfırlandım – yazıyı kaleme aldığım şu anda 2.52 dolar param olduğunu görüyorum.. Hedefim Temmuz 2019’a kadar 100 $ yapmak ve tatil alışverişimi bedavaya getirmek..

Son bir not: “22 dolarlık meşhur sanal kartımızı Lc Waikiki ve Amazon.com.tr’de harcadım. Her sitede ne yazık ki geçmiyor.” Aslında daha paylaşacak çok şey var ama sizi sıkmak istemediğim için HAP bir paylaşımı uygun gördüm. Heveslendiyseniz referanslı linkim burada, arkadaşlar! Aklınıza takılan sorular olursa lütfen çekinmeden iletin.

Bu arada neredeyse 70 gün sonra yazıyorum. Neden böyle oldu bilemiyorum. İş güç.. Bir de hiç elim gitmedi ne yalan söyleyeyim.. Bundan sonra daha sık karşılaşırız inşallah!

1979'da İstanbul’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu olan yazar, Vatan gazetesinde başladığı kariyerinin ardından farklı görevler üstlendi, özel kurumlarda yöneticilik yaptı. Online gazetecilik eğitimini BBC'de tamamlayan, 2008'den itibaren dijital dünyanın içinde yer alan Görkem CAN; kişi ve kurumların faaliyetlerine destek oluyor, bilgi ve deneyimiyle yönlendirici rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

*